Melbourne'i ülikoolis tehtud uuring näitab, et levinud puhastusvahendid ja õhuvärskendajad, kus on kasutatud lõhnaaineid, võivad põhjustada erinevaid tervisehädasid, mille hulka kuuluvad näiteks hingamisprobleemid, migreen, nahaärritus ja astmahood, kirjutab Consumer Affairs.

Ameerika Ühendriikides tehtud uuringu autor Anne Steinemann nimetab lõhnaainete kahjulikku mõju töötajate tervisele lausa "epideemiaks". Tema sõnul võivad lõhnaainete mõjud olla kohesed, rängad, aga ka kerged ja pikema aja jooksul mõjuvad, mistõttu inimesed ei saa tihti arugi, mis nende hädasid põhjustab.

Steinemanni uuringust tuli välja, et ligi 35 protsendil ameeriklastest, kes puutusid igapäevaselt kokku lõhnaaineid sisaldavate puhastusvahenditega, leiti tervisehädasid, mille põhjustajaks olid just lõhnaained.

Austraalias läbi viidud uuringu järgi olid lõhnaained töötajate produktiivsusele lausa nii hävitavad, et 7,7 protsendil uuringus osalejatest on karjääri jooksul ette tulnud päevi, mil nad on olnud sunnitud töölt lahkuma lõhnaainete mõju tõttu.