Kui veel möödunud nädalal rääkisid tanklakettide esindajad, et vana aktsiisimääraga kütusejääke on nädalajagu varuks ja et hind veel ei tõuse, on tänaseks hinnatõus tanklatesse kohale jõudnud.

Hinnatõusu alustas Neste, kes tõstis päeva esimeses pooles 95 ja 98 bensiini liitrihinnad vastavalt 1,319 ja 1,369 eurole.

Neste turundus- ja kommunikatsioonijuhi Risto Sülluste keskpäeval antud kommentaari kohaselt oli selles hinnas nii kuuesendine aktsiisitõus kui ka toornafta maailmaturu hinnatõus.

"See kuus senti, mis aktsiisitõus endaga kaasa toob, on tänasega bensiinihindades vältimatu," ütles Sülluste.

Tema selgitusel võib üle terve Eesti tanklati bensiini liitrihind ka erineda. "Tarbijale nähtava lõpphinna paneb paika konkreetne piirkond, kus tankla asub. Hind on seotud ja sõltuv konkurentsist."

Seda, et konkurents hindu muudab, võis näha juba mõne tunni möödudes, kui Neste oli sunnitud hinnatõusu dikteerimise positsioonilt alla tulema ja tunnistama, et teised tanklaketid hoogsa tõusuga kaasa ei tule.

Foto: Rauno Volmar

Kui Circle K tanklas maksis hommikul 95 bensiini liiter 1,248, siis Neste veetud hinnatõusuga Circle K lõpuni kaasa ei läinud. 95 liitrihind tõusis 1,299 euroni.

Päeva lõpuks tõsteti tanklates bensiinihindu keskmiselt 5 senti.

Viimati käis Eestis müüdava bensiini liitrihind üle 1,3 euro piiri 2014. aastal.