Selveri kommunikatsioonispetsialisti Karl-Villiam Vaseriku sõnul on küllap juba täna Prismal korraldatud kauplustes öine väljapanek. „Antud otsus tähendab vaid kassatöö lisandumist. Võimalikku ostusagedust ja iseteeninduse lahenduse olemasolu arvesse võttes võib selline otsus tähendada 1-2 tööpositsiooni juurde lisandumist,“ arvab Vaserik.

Et ka Selver võiks sellise katsetusega kaasa minna, Vaserik ei usu. „Meie praktika on näidanud, et hilisõhtusel ajal külastavad toidupoodi väga vähesed kliendid. Seega Selver ei plaani kindlasti ühtegi enda kauplust avada ööpäevaringselt.“

Et Prisma samm oleks Ülemiste piirkonnas endale konkurentsieelise tekitamine või kerkiva T1 ja Ülemiste varjus millegi positiivsega silma paista, Vaserik ei usu. „Me ei näe seda ohumärgina peagi T1 kaubanduskeskuses avatavale Selverile, sest kindlasti ei ole ööpäevaringne kaupluse avamisaeg kõige määravam edutegur.“

Rimi: mõtet oleks sel siis, kui saaks alkoholi müüa

Rimi pressiesindaja Katrin Batsi sõnul pole ka Rimi 24 tundi avatud poe mõtet viimastel aastatel kaalunud.

„Pikemalt jaekaubanduses olijad räägivad, et öisel müügil oli mõtet vaid siis, kui öö läbi sai alkoholi müüa,“ ütleb Bats.

Tema sõnul leidub siiski piirkondi, kus pikemate avamisaegade üle on arutatud.

„Näiteks oleme mõned aastad tagasi hoidnud Tallinna vanalinnas asuvat ekspress-poodi õhtul avatuna kuni südaööni. Tänaseks on aga sulgemisaeg taas varasemaks toodud, sest see oli eelkõige meie töötajatele vastumeelt ning lisaks ei tasunud sedavõrd pikk lahtiolekuaeg ennast ära,“ selgitab Bats.

Kukalt paneb Rimi inimesi kratsima Prisma otsus seetõttu, et hetkel on tööturul väga suur teenindajate puudus ning avalikkuse surve on pigem kaupluste avamisaegade lühendamisele.
„Heade teenindajate leidmine ka päevaseks ajaks on väga keeruline,“ kommenteerib Bats.

Et Prisma otsuse mõju võiks Ülemiste Rimi kauplusele midagi tähendada, on Batsi sõnul väga raske hinnata. „Rimi on keskuse ümberehituse ajal varasemast kordades väiksem ja seetõttu pigem teistsugusteks ostudeks mõeldud. Seega oleks võrdlus pisut kohatu. Hetkel läheb Ülemiste Rimil hästi, klientide tagasiside on positiivne ning vaevalt, et ühe lähistel asuva poe öine lahtiolek seda kuidagi oluliselt muudab,“ märkis Bats.

Coop: Prisma samm on ebaratsionaalne

Coopi kommunikatsioonijuhi Martin Miido sõnul ei näe Coop põhjust, miks peaks ööpäev läbi töös hoidma hulk inimesi ja valgustama mitu tuhat ruutmeetrit kaubanduspinda, kui kõigil inimestel on tööiseloomust sõltumata võimalik ka praegustel lahtiolekuaegadel kauplust külastada. "Ärilises mõttes tundub see ebaratsionaalne samm," sõnab Miido.

ABC Supermarketsi (Delice'i, Comarketi ja Solarise toidupoe omanikfirma - toim) kommunikatsioonispetsialist Stella Sadrak nimetab Prisma otsust julgeks sammuks. "Eks tulevik näitab, kuidas kliendid öist poeskäimise võimalust kasutama hakkavad. ABC Supermarketsil sarnaseid plaane ei ole, leiame, et meie kauplused on hetkel avatud klientide jaoks sobivatel aegadel," ütleb Sadrak.