Narva linn andis oma veebilehel teada, et 4. märtsil toimub Geneva kontserdimajas Peterburi kuberneri sümfooniaorkestri ja Eesti soololaulja Elena Kolomiytseva "pidulik kontsert, mis on pühendatud rahvusvahelisele naistepäevale 8. märtsil. /.../ Piletid on saadaval Narva linna naistele tasuta ühiskondlike, sotsiaalsete või linnaorganisatsioonide kaudu, meestele on piletid tasulised."

Sotsiaalmeedias tõstatatud arupärimisele, miks peavad mehed pileti eest maksma, aga naised mitte, vastas soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta, et tegemist on lausa kahekordse seaduserikkumisega.

"Kõik juba ammu lärmaks, kui poes oleks leib meestele 2 eurot ja naistele 1 euro, või kui munitsipaalhuvikoolis oleks kunstiringi tasu poistele 40 eurot ja tüdrukutele tasuta," kirjutas Pakosta.

Sama teenuse või kauba müük meestele ja naistele erineva hinnaga on Pakosta kinnitusel keelatud. Lisaks on kohalikul omavalitsusel seadusega pandud erikohustus edendada soolist võrdõiguslikkust. Narva omavalitsus peaks olema esimene, kes juhtunud viga parandama tõttab, leidis volinik.

Loe pikemalt ERRist.