Amazoni klientide pahameele tõttu eemaldati müügilt lasteriided, millel ilutses lause „Enjoy Cocaine" (Naudi kokaiini - ingl k). Vastuolulise tekstiga pudipõlled, t-särgid ja sipupüksid olid müügis Amazoniga mitteseotud kaupleja kaudu, kes Daily Maili andmeil tegutseb Eestis.

Rõivaste disainis on lähtutud maailmakuulsast logost „Enjoy Coke", mida kasutab Coca-Cola oma toodete turundamisel. Eestist pärit ettevõtte toodetud versioonil on asendatud tekstistiili ja värvi kopeeritud, asendades algupärase üleskutsega nautida kokaiini.

Logo uues disainis on mindud veelgi sisulisemaks ning laineline joon, mis logo all originaalis jookseb, on tehtud pulbritekstuuri meenutavaks triibuks.

Tarbija Stefanie Smith oli väga nördinud, kui avastas seesugused riided internetist müügilt.

Foto: Kuvatõmmis

Ta jagas kuvatõmmist beebipõllest Amazoni Suurbritannia Facebooki lehel ning lisas: „Jah, ma tunnistan, ma otsisin T-särki, mis on tavapärasest vabameelsema tekstiga. Aga mida põrgut see peaks tähendama? WTF."

Kelly Perason lisas: „Ma olen šokeeritud. Saatsid ikka neile karmimas sõnastuses kaebuse?"

Tooted, mis reklaamivad kasutades lapsmodelle, eemaldati hiljem Amazoni veebist.

Tänavu sai Amazon juba pikki päid ja jalgu selle eest, et reklaamis Hiina rahvusriietest inspireeritud kleiti valgete laste seljas, kes silmi pilukile venitasid.

Kostüüm, mida reklaamiti kui „Hiina poisi uhke kleit-kostüüm", maksis umbes 25 eurot.

Foto: Kuvatõmmis

Müüja loobus võrdlemisi kiiresti oma kauba müümisest, kuna langes online-vihalaviini alla.

Toona ütles Amazoni esindaja, et kõik müüjad peavad järgima hea tava reegleid ning need kes seda ei tee, peavad olema valmis tagajärgedeks, milleks võib olla ka konto kustutamine.