Lux Expressi Venemaa tütarettevõtte ZAO Evrolains tegevjuht Rait Remmel kinnitas, et bussiettevõte täidab kõiki kehtestatud erinõudeid ja Lux Expressi reisid Tallinnast Peterburi toimuvad jalgpalli MM-i ajal plaanipäraselt. “Oleme kursis kõigi ettekirjutustega, mis Venemaal toimuva jalgpalli MM-i eel ja ajal bussidele kehtivad ning meie reisijad ei pea muretsema graafikute ja marsruutide muutmise pärast,” kinnitas Remmel.

Jalgpalli MM-i näol on tegemist tohutuid inimmasse hõlmava spordisündmusega ning meetmed on kasutusele võetud turvakaalutlustel. “Ohutus on ka Lux Expressi kindel prioriteet, seega täidame kõiki nõudeid. Viime sel perioodil mugavalt ja turvaliselt kohale nii vutihuvilised kui ka muul põhjusel Venemaale reisijad,” sõnas Remmel.

Erinõue näeb ette, et bussidesse oleks paigaldatud ERA-GLONASS jälgimisseade, mis kogub infot bussi teekonnast ja edastab info MM-i transpordikeskusele. Enamikule ZAO Evrolainsi bussidele on vajalikud seadmed juba paigaldatud. Ülejäänud bussidele paigaldatakse nõutud ajutised jälgimisseadmed hiljemalt mai jooksul.

Jalgpalli fännide teenindamiseks lisab Lux Express Tallinn-Peterburi liinile alates juunist ühe hooajalise lisaväljumise, et katta kasvavat nõudlust. Veel lisab Lux Express alates mai keskpaigast seoses MM-i toimumisega uue väljumise ka Peterburi-Helsinki liinile.

Lisainvesteeringu vajadus ei mõjuta Lux Expressi piletite hindu – need on selle perioodi kestel tavapärased, lisakulud võtab bussiettevõte enda kanda.

Lux Express teenindab Peterburi-Tallinn-Peterburi liinil kuni kaheksa igapäevast väljumist ehk 110 väljumist nädalas mõlemas suunas.