Enam ei pea lapsevanem olema lapse taksojuht ja sõidutajatel on võimalik omakorda lisaraha teenida.

HopKid sündis lapsevanemate igapäevasest murest. „Me kõik tahame, et laps jõuaks turvaliselt ja õigel ajal nii hommikul kooli kui ka hiljem tagasi koju.

Sinna vahele jäävad veel sõidud huviringi, eelkooli, spordivõistlustele, jne. Tunnen vahel, et olen oma põhitöökohale lisaks kolmelapselise pere logistikaosakonna juhataja ja sohver ning tean, et minusuguseid on väga palju“ sõnab HopKid kaasasutaja Jana Valliste.

Kooliaasta jooksul tekitab laste sõitude planeerimine marsruudil kodu-kool-huvikool-kodu lapsevanematele tõeliselt peavalu. Vähemal määral jätkub see suveperioodil, mil põnnid vajavad turvalist liikumisvõimalust laagritesse ja kodukandist kaugemale.

Valliste sõnul ei ole tavaline takso või ühistransport alati lahendus. „Lapsevanemana on lapse turvalisus minu jaoks prioriteet. Kõik lapsed ei ole näiteks valmis iseseisvalt ühistranspordiga liiklema ning ka tavaline takso- või sõidujagamisteenus ei aita, sest mul on vaja, et keegi saadaks lapse ka eelkooli uksest sisse ja annaks vastuvõtjale üle,“ selgitab HopKidi juht.

HopKidi eripära võrreldes tavaliste sõidujagamisplatvormidega ongi n-ö sõiduteenusele lisanduv saatmisteenus.

Kontrollitud taustaga juht sõidutab lapse kohale ja annab vajadusel vastuvõtjale üle. Sõidutajad/saatjad on valdavalt teised lapsevanemad või lapsehoidjad, kes peavad vastama kindlatele tingimustele ja läbima taustakontrolli, et tagada teenuse usaldusväärsus.

Teine eripära on selles, et see pole tavaline taksoteenus ja vähemalt algusperioodil tuleks sõidud tellida eelmisel päeval ette, et leida sobiv sõidutaja.

Eriti vajalik on selline teenus maapiirkondades, kus huvikoolid on sageli tõmbekeskustes ja ühistransport ei käi piisavalt sageli.

„Seetõttu loodame ka maapiirkondadest leida palju toredaid juhte, kes oleksid valmis lisaks enda lastele transportima ka teisi sama piirkonna lapsi,“ teeb HopKidi juht üleskutse sõidutajaks hakata.

Eesti Lastevanemate Liidu juhi ja Euroopa Lastevanemate Liidu asepresidendi Aivar Halleri sõnul on Hopkidi pakutav platvorm justkui kingitus, kuna tegemist on väga nutika ja äärmiselt vajaliku lahendusega mitte ainult tänases Eestis vaid Euroopas tervikuna, aidates efektiivselt kaasa pereelu paremale toimimisele.

„Lapsevanemad saavad oma aega paremini planeerida, üksteise aitamine ja suhtlemine tervikuna aktiveerub, rääkimata liikluses olevate autode arvu ja õhusaaste vähenemisest,“ selgitab Haller.

Tema sõnul ei tasu karta, et lapsed seetõttu vähem vanematega suhelda saaksid ja see laste hakkamasaamisele pärssivalt mõjuks.

HopKid`i poolt korraldatud uuringu kohaselt sõidutab Eestis küsitluses osalenud 500 perest 86% oma lapsi autoga ning 44% teeb seda igapäevaselt. Põhilised argumendid, miks lapsevanemad HopKidi kasutaksid on aja kokkuhoid, mugavus ja turvalisus. Hopkidi sõidu- ja saatmisteenuse platvormi vahendusel soovisid lapsevanemad teiste lapsi sõidutada eelkõige selleks, et olla sõpradele ja naabritele kasulikud ning ka lisaraha teenimise võimalus tundus ahvatlev.

HopKid-i asutajad on neli noort inimest, kellest enamik on lapsevanemad ja seega laste transpordi teemaga hästi kursis. Nad on veendunud, et kaasaegne transpordi korraldus vajab uusi lahendusi, et tagada liikuvus punktist A punkti B ja tagasi sujuvalt, personaalselt ja ökonoomselt.

Seega püüab HopKid olla heaks alternatiiviks juhtudel kui ühistransport ei võimalda ja ilmastikuolud ei soosi õigeaegselt ja turvaliselt valitud sihtkohta jõudmist.

Hangi Laadi HopKidi äpi testversioon Google Play´st ning tule sõidutajaks või tee proovitellimus!

HopKid arendab oma ettevõtet Tehnopol Startup Inkubaatoris.