Kasuliku ostukorv möödunud ja tänavu aasta maikuus

Aasta tagasi maksis Selveri ostukorv 14,79 rohkem kui praegu. Ka teistes poodides olid Kasuliku ostukorvi kuuluvad 51 toodet (vt allpool põhjalikku võrdlust) siis kallimad. Rimis oli ostukorvi lõphind 9,98 eurot praegusest kallim, Prismas 8,89 eurot, Grossis 5,53 eurot, Maximas 3,46 eurot ja Coopis 3,61 eurot.

Selveri kommunikatsioonispetsialisti Karl-Villiam Vaseriku seletusel on ostukorv võrreldes eelmise aastaga odavnenud tänu erinevatele kaubagruppidele, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oluliselt soodsamad.

"Enim on mõjutanud ostukorvi odavnemist soodsamad puuvilja hinnad, mis moodustavad väga suure osa klientide ostukorvist. Samuti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on odavnenud piimatooted, suhkur ja erinevad lihatooted. Ostukorvi maksumust mõjutavad ka tooted, mis on samal ajal kampaanias ning on seetõttu müügil tavahinnast oluliselt soodsamalt," selgitas Vaserik.

Prisma Peremarketi ostuosakonna juhi Tõnis Tomingase sõnul tegeleb Prisma pidevalt sellega, et hinnad ka edaspidi langeda saaksid ning märgib, et aastane langus on selle töö üks tulemusi.

”Panustame eelkõige peredele vajalike toodete püsivalt soodsatesse hindadesse, näiteks selle aasta algul alandasime kõiki hindu mähkmete ja beebitoitude kategoorias. Prisma jaoks on oluline pakkuda oma klientidele kõige soodsamat ostukorvi ja selle tagamiseks jälgime juba mitu aastat igakuiselt ligi 1000 toote turuhinda. Hinnaerinevus eelmise aastaga näitab tegelikult, et meil olid head hinnad ka aasta tagasi, töö stabiilselt soodsa ostukorvi pakkumiseks käib pidevalt," edastas Tomingas Delfile.

Vaata toote kaupa, kui palju hinnad erinevad aastatagusega võrreldes: