Kauplustes käijate seas levib ettekujutus, et toidupood on nagu suur buffet-restoran, kus võib kõike suhu pista ja maitsta. Ja ka süüa toidukraami, mis on küll ostukorvi laotud, kuid mille eest ei ole veel tasutud.

Toidupoodides kohtab ka koomilisena mõjuvaid näiteid.

Delfi Kasulikule andsid Eesti toidupoed ka mõned eriti üllatavad näited olukordadest, kus klient on enne maksmist kaupa kas mekkinud või selle sootuks ära söönud.

On juhtunud, et ostja jõuab kassasse tühja sushikarbiga, mida peaks kassas kaaluma. Tagantjärele on aga raske kindlaks teha, kui palju sushit ta ära sõi. Nii tuleb kassapidajal välja mõelda kaalunumber ja hind, mida juba ära mugitud sushi eest küsida.

Samuti on teada juhtum, kus ostja hakkas poes pitsat sööma ja kassasse jõudes teatas, et talle see ei maitsegi ja ta ei kavatse pitsa eest maksta.

Tavalisemad ja igapäevasemad on juhtumid, kus ostja jõuab kassasse tühja saiakestekotiga, joogipudeliga, kohukesepakiga või ka banaanikoortega.

Levinud pidavat olema ka kaalukommide ja marjade poes maitsmine. Mitmed poed räägivad ka pahatahtlikest näidetest, kus poepõrandalt leiab kommi- või šokolaadipabereid või riiulist pooleldi joodud jooke. Sellistele juhtumitele reageerib turvateenistus ja politsei.

Justiitsministeerium ütleb, et kuniks kliendil on kavatsus toidu eest maksta, ei saa toidu ja joogi tarbimist enne maksmist pidada varguseks. Ka poed ei näe üldjoontes probleemi toidu söömises enne selle eest tasumist, kui just tegemist pole kaalumata kaalukaupadega.