Nagu igal põneval lool on eel-lugu, nii ka sellel. Meie sõbrad – Mann ja Keijo ning nende väike Juss pidid meie juurde ööbima tulema. Öömaja pakkumise juures on alati mingid kindlad reeglid, mida jälgida – et toad oleks korras ja midagi süüa ka pakkuda. Söögi ja koristamise osas pole mitte midagi keerulist: süüa on Prismas küll nii, et jätkub kõigile ja koristamine on ka kättevõtmise asi. Aga nüüd puänt – Jussil oli samal päeval sünnipäev. Ja kaheaastasele lapsele kinkida soe käepigistus või mingi müstiline lubadus tulevikku oleks veits pläss. Mitte, et me nüüd selle sünnipäeva oleksime otseselt ära unustanud aga ega me väga valmistunud ka polnud ja kinki meil loomulikult Jussile polnud. Ja nii ma siis kihutasingi gravitatsioonireegleid eirates Kristiine Prismasse, et leida Jussile kingitus.

Poes mõtlesin – voh, see ongi väljakutse Prismale. Kui nüüd saan kingi, siis pole vist tõesti mitte midagi, mida siit ei saaks. Leen jättis mulle kingi osas otsustamiseks ka päris vabad käed ning arvas, et kinkida oleks paslik puzzle või siis värvid või tegelikult „Otsusta ise!“

Mänguasjade lett oli kirev – seda, et Legode valik on Prismas uhke, teavad kõik. Aga kaheaastane laps, sünnipäev, kiire ja ideedepuudus... Otsustasin minna siis millegi arendava aga samas ka ägeda teed. Mõtlesin, et millega ise viitsiksin oma lapsega mängida ning valik langes ühele õppemängule, mille abil saavad lapsed õppida tundma erinevaid loomasid ning ühtlasi ka numbreid. Tehtud, mõeldud! Alles hiljem panin tähele, et mäng on sobilik alates 3. eluaastast, mistõttu tekkis hirm, et julgus ise otsustada ning mitte Leenuga konsulteerida maksab valusalt kätte.

Nüüd, mõned päevad hiljem on selgunud, et Juss on oma kingitusega rahul küll. Seda kinnitasid meile külla saabunud Jussi huvi mängu vastu ning lisaks ka Jussi ema veel mõned päevad hiljem. Seega – Prisma võttis minu esitatud väljakutse auga vastu ning veelgi enam – läbis selle üliedukalt.

Arvestage siis, et Prismast saab ka ootamatult saabunud ürituse jaoks kingi kätte täiesti muretult. Olgu tegemist sünnipäevaga, lõpetamisega või tont teab, mis kolmanda tähtpäevaga. Ja kui kunagi unustate (oma) lastele osta kingituse, siis luban – Prismast on viimase hetke kinke valida väga viisakas valikus: põhimõtteliselt autorehvidest jalgrattani. Isegi kell 3 öösel. Aga pigem võiks siiski pisut ette mõelda ning proovida aegsamini valmistuda. Kasvõi viisakusest.

Jagate oma kõige piinlikumaid lugusid kingituste unustamise osas meiega ka? Jätan selleks puhuks kommentaaride osa lahti ja ootame lõbusaid lugusid!