Eile nägin Prismas kahte konsooli, mis lõid sõna otseses mõttes pahviks – kui need koju osta, siis ei peaks enam kunagi järeltulevatele põlvedele rääkima, milline elu vanasti oli vaid saaks kohe näidata, kuidas meie lapsepõlv ja selle mänguasjad olid hoopis ägedamad. Üks neist konsoolidest oli Commodore 64 uusväljalase ning teine Sega Megadrive, mis samuti pandud pisemasse karpi ning toodud pensionilt tagasi uusi põlvesid lõbustama.

Mul endal on muidugi nende konsoolidega eriline suhe – see Sega Megadrive oli minu naabripoisil Priidul. Sellega sai lapsena ikka tunde möllatud ning siil Sonicuga (jep – sama tegelasega tuli just film välja – Sonic the Hedgehog) ja mingi rallimänguga aega veedetud. Mul endal sellist luksust kodus polnud, mistõttu on see konsool eriti eredalt mällu sööbinud. Uusversiooni puhul pole ühtlasi vaja muretseda nende mängukassettide pärast, mis masinasse käisid ja mida vanasti kusagilt saada polnud. Peale on installeeritud 40 mängu, seega võta ainult aparaat karbist välja ja kuku mängima.

Commodore 64 uusversioon (müügil C64 nime all) viib ajas veel kaugemale tagasi. Aga on seetõttu äkki isegi veel šefim lahendus. Välimuselt arvutiklaviatuuri meenutav konsool istub kenasti iga kaasaegse teleka taha ja peale laetud 64-st mängust leiab endale meelepärase
küll igaüks.

Nüüd, kus koolilõpetamiste aeg on suhteliselt ukse ees, siis ma soovitaks küll kõikidele lapsevanematele, et kinkige oma võsudele üks neist konsoolidest. Fakt on, et ega nad teie juttu muru rohelusest ja möödunud aegade hiilgusest väga tegelikult kuulata viitsi. Aga kui see konsool on kodus ei peagi sa seda juttu üldse rääkima, sest elu muutub juba tänu konsoolile palju lahedamaks. Nagu vanasti.

---

Kui sind muidu heietused huvitavad, siis vaata ka meie teisi lugusid ja vaata meie Facebooki!