Prisma on oma Facebooki lehel toonud iga päev välja mõned asjad, mis 20 aastat juhtusid või mis parasjagu aktuaalsed olid. Näiteks Erki Nool ja tema olümpiavõit, Eda-Ines Etti Eurovisioonil, esimese Lotte filmi ilmumine ja Lauluväljakul laulupidu koos proua Tina Turneriga, kus 50 000 inimest laulsid kuidas keegi on “Simply the best”.

Aga siis, 20 aastat tagasi, avati esimene Prisma ka. Kui te nüüd sohki ei tee ja kolme rida vahele ei jäta, siis äkki teate kohe öelda, et kus avati esimene Prisma? No eksivad need (nagu näiteks mina), kes arvasid, et see avati Kristiine keskuses. Tegelikult avati Eesti esimene Prisma hoopiski Sikupillis. 20 aastat tagasi. Ja kuigi ühest otsast tundub 20 aastat mitte just nüüd maailma kõige pikem aeg, siis Prisma kontekstis tundub see küll täiesti mõõtmatult pikk aeg, sest “Prisma on ju kogu aeg olnud olemas”. Vähemalt mulle endale tundub küll nii.

Ehk siis nagu te aru saite - Prisma tähistab oma Eestis olemise 20. juubelit. Ning seda kuni pühapäevani välja. Ja nagu iga juubelinumbrilist tähtpäeva tähistav nooruk, peab ka Prisma maha ühe vahva kräu. Aga nagu peresõbralikule kauplusele omane, on peole oodatud terve pere. Täpsemaid kellaaegasid saate vaadata juba siit, sest mõnes kaupluses on algusaeg natuke erinev kui teistes. Aga see ei takista perepäevast osa võtmast. Lubatud on üllatusi ja siis veel igasuguseid tegelasi ja siis Konto omanike vahel, kes ostu sooritavad ka auhindasid. Et selline igati vinge kräu.

Aga mis seda banaanihinda puudutab, siis just täpselt nii palju maksis kilo baanani aastal 2000 ehk siis, kui Prisma esimest korda uksed avas. Sikupillis, mitte Kristiines nagu võiks arvata.

Palju õnne, Prisma!