Iraani arbuus

Nõmme turg, kilo 1.50

*****

Selle arbuusi kohta jagati vaid kiidusõnu ja katses saigi see kõige kõrgema tulemuse. Arbuuse hinnanud toimetuse töötajad kiitsid Iraani arbuusi mahlasust ja magusust.

„Sööksin seda kõige meelsamini. See on väga hea ja magus, aga mitte liiga magus,” iseloomustas üks proovija.

Iraani arbuus on viiest arbuusist kõige niruma välimusega, ent välimus võib olla mõnikord petlik. Kui hambad arbuusi viljalihasse lüüa, kisub see sööja näo naerule. „Värv on roosakas ja välisel vaatlusel ei teakski osta, sest küps arbuus olla ju tulipunane,” arutles teine maitsja.

Iraani arbuusi juures kiideti selle maitse intensiivsust ja et süües pole kurgimaitset, mida paljude väheküpsenud viljade puhul sageli tunda on.

Negatiivsena toodi välja, et magusa maitse ja tihke viljalihaga käib kaasas rohkem seemneid, mis teevad söömise tülikamaks.

Iraani arbuus
Foto: Ilmar Saabas

Hispaania kollane arbuus

Rimi, kilo 1.29

*

Kollane arbuus sai toimetuselt kõige vähem kiidusõnu. „Kui ei teaks, et see on arbuus, siis ei teakski, mida sööks. Suhteliselt maitsetu. Pole eriline lemmik,” märkis üks proovija.

Teine aga lootis, et kollane arbuus pakub kauaoodatud maitseelamuse. „Pettumus. Pole varem kollast arbuusi söönud ja ootasin sellest paremat.”

„Pole magus, pole seemneid. Nagu polekski arbuus!” väljendas ka kolmas katses osalenu oma pettumust.

Kollane arbuus meenutab kurki. Arbuus on küll põneva maitsega, kuid jääb alla nii päris arbuusile kui ka melonile. Heaks peeti ühiselt seda, et kollases arbuusis pole seemneid, kuid kehvaks arbuusi lödise tekstuuri vesist maitset.

Kollase Hispaania arbuusi proovijad küsisid üksteise järel, kas see ikka on eri sort või on tegemist lihtsalt toore arbuusiga.

Hispaania kollane arbuus
Foto: Ilmar Saabas

Ukraina arbuus

Nõmme turg, kilo 1.50

***

Ukraina arbuus ootas laual maitsmist pärast kollast arbuusi ja pakkus mõnele maitsjale suisa värskendava suutäie eelmise kollase kõrval.

„Pärast kollast kräppi on täitsa hea maitse,” ütles üks proovija Ukraina päikese all küpsenud arbuusi järades.

Ukraina arbuusi peeti meie arbuusivalikus maitse mõttes keskmiseks ja söödavaks arbuusiks. Nii nagu Iraani arbuusilgi, toodi välja, et viljalihas on liiga palju seemneid.

Seda, et Ukrainas on arbuusi kasvatamiseks sobiv kliima, see tähendab, et on piisavalt soe, teavad kõik. „Oli mahlane ja maitsev. Ehk isegi pisut üleküpsenud,” arutleti.

Need, kel ka seemned kaubaks läksid, nentisid nende veidrat maitset.

Parimast arbuusist jäi puudu see, et viljaliha oli lödi, nagu oleks arbuus hapuks läinud. „Täiesti keskmine arbuus, ei mäleta maitset,” lisas üks katses osalenu kokkuvõtteks.

Ukraina arbuus
Foto: Ilmar Saabas

Hispaania seemneteta arbuus

Rimi, kilo 1.15

****

Seekord tavaline, mitte kollane Hispaania arbuus. „Magus ja maitsev! Seemneid pole, see on väga suur pluss!” kiitis üks maitsja.

Teine lisas, et arbuusist teebki arbuusi see, et seal on seemned sees. „Kahju, et seemneid pole! Maitse on ka liiga magus,” märkis ta.

Enamikul proovijatel jagus seemneteta arbuusi kiitmiseks sõnu küll ja alla jäi see kokkuvõttes vaid Iraani arbuusile. Parimaks hindaski selle maitsja, kelle sõnul on just selles arbuusis kõik parim koos. „Maitse on mahlane ja magus ning seemneid pole! Mida veel võiks ühelt arbuusilt tahta?” küsis ta.

Kes armastavad magusust, saavad vihje järgmiselt proovijalt, kes märkis, et vili olla koguni liiga magus. „Tõeline suhkrupomm! Lähen hambaarsti juurde.”

Kõige paremaks omaduseks peetigi selle arbuusi juures söömismugavust ja magusat maitset. „Väga maitsev ja mis kõige olulisem – seda on lihtne süüa, pole vaja seemneid otsida!”

Hispaania arbuus
Foto: Ilmar Saabas

Itaalia arbuus

Comarket, kilo 0.55

**

Itaalia arbuus oli valikus olevatest koos kollase Hispaania arbuusiga üks väiksemaid ja arvamusi arbuusi maitse kohta oli seinast seina: nii kiitust kui ka laitust. Arbuusi keskmiseks hindeks kujunes „2”.

„Palju maitsvaid seemneid ja arbuus pole liiga magus,” kiitis proovija, kellele ilmselgelt meeldib arbuusist ära süüa nii palju kui võimalik (ka seemned).

Pudrusust, maitsetust ja vesisust heideti mitmel korral just Itaalia arbuusile ette. „Mitte midagi ütleva maitsega! Vett nagu on, aga maitset on vähe. Pohmelli korral sobiks hästi küll,” märkis teine maitsja.

„Konsistentsilt imelik. Liiga hapu ja vähemahlane,” leidis kolmas. „Keskpärane ja mingi imelik järelmaitse jääb kummitama.”

Ometigi oli Itaalia arbuus viiest see, mis taldrikult kõige kiiremini kadus.

Itaalia arbuus
Foto: Ilmar Saabas