Laupäev on Ruhnu liinidel reisivaba päev. Ära on jäänud pühapäeval reisid Ruhnu-Munalaid-Ruhnu ja Ruhnu-Pärnu-Ruhnu ning esmaspäeval Pärnu-Ruhnu kokku viis väljumist.

Nende asemel toimus öösel edasi-tagasi reis piiratud võimekusega ja tuule piiranguga kuni 7m/s Pärnu-Ruhnu-Pärnu 21.30 Pärnust, 2.50 Ruhnust ja 7.35 jõudis laev tagasi Pärnusse.

Pärnus ootas reisijaid buss, mis viis soovijad Munalaiu sadamasse oma sõidukitele järele.

Graafikujärgset liiklust ei toimu ka teisipäeval 4. augustil, mil jäävad ära reisid Roomassaare suunal.

Reisijaid teavitatakse jooksvalt telefoni ja SMS-teel, samuti saab infot laevaliikluse veebilehelt ja infotelefonilt 14204 kell 8.30-20.00.

Reedel, 31. juulil reisil Pärnu-Ruhnu väljumisega 18.00 ilmnes ülesõidul kiirlaeva Runö vasakul peamasinal rike, laev jätkas sõitu ühe peamasina abil ja sildus Ruhnus kell 22.00.

Runö sõitis ühe peamasina abil uuesti öösel tagasi Pärnusse, et tagada kiire võimalus abi järele ja masinatootja ametliku esindaja hooldusinseneri laevakülastuseks. Esmaspäeval toimub masina täpsem defekteerimine, mis annab selguse, kui suur on tööde maht ja selleks kuluv aeg.

Edasised otsused Ruhnu saarega ühenduse osas tulevad kohe, kui on selgunud Runö tehniline seis.

Kiirlaev Runö valmis riigi tellimusel 2012. aastal Saaremaal AS Baltic Workboats laevatehases. Laeva opereerib riigiga sõlmitud avaliku liiniveo lepingu alusel 2012. aastast OÜ Väinamere Liinid, mille kohaselt lepivad laeva tehnilise rikke korral reiside tellija - majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning vedaja kokku meetmed graafikujärgse liikluse taastamiseks.

Lepingu kohaselt ei ole Ruhnu saarega ühenduse pidamiseks varu laeva nõutud. Tehnilistel põhjustel oli liiklus Ruhnuga häiritud ka 2013. aasta septembris, mil laev oli liinilt eemal kuu aega.