Tema toitumine on märk tõelisest professionaalsusest ja pühendumusest, kirjutab news.com.au.

27-aastane mees vahetas valgujoogid ja lihakäntsakad täielikult taimedel põhinevale toitumisele, et päästa oma karjäär. Täpselt see tal ongi õnnestunud.

1,96-meetrine mees vannub, et tunneb end tugevama ja tervislikumana kui iialgi varem.

Veel aasta tagasi vaevles Carter tõsiste valude käes. Ta maadles tendiniidi (kõõlusepõletiku) käes. Tema kolm sõrme olid muutunud pea halvatuks.

Siis mõtles ta, et piimatooted on vastuseks ja lahenduseks tema hädadele ja jätkas jäätise- ja piimashake'idega oma niigi kaloririkkas dieedis.

Ta uskus, et valu tema õlas ja kätes on täiesti normaalne ühele NFLi kaitsemehele.

Kuid puht juhuslikult sattus ta vaatama dokumentaali veganismist, milles väideti, et just piimatooted võivad olla kõõlusepõletiku põhjustajaks.

„Järgmisel päeval hakkasin veganiks. Esimene asi, mida ma sõin, oli oaburger. Pärast seda pole ma liha puutunud," ütles Carter.

Foto: Facebook

„Kui keegi küsib minult, kas soovin liha, siis ütlen, et ma ei söö ei seda ega piimatooteid. Seepeale järgneb reaktsioon, et „aga kas sa ei peaks siis olema pisike ja nõrguke?" Mõistagi tekitab see kõik kokku segaseid tundeid, kui mulle otsa vaadata," räägib veganist hiiglane Carter.

Carter kaotas esimese nelja veganluse nädalaga 18 kilo. Ta täheldas kohest kasvu jõus, aga ka kiiruses ja vastupidavuses. Valu tema liigestes kadus juba mõne nädalaga.

Kuid kuna kaitsemehed elavad (ja ka surevad) täpselt selle järgi, kui palju on neil lihast ja jõudu, oli pea 20 kilo kaotamine NFL-i mehele suur kaotus. Tagasi 136 kilo peale saada pole olnud lihtne.

Foto: Scanpix

Terviseorganisatsioonid soovitavad täiskasvanud mehel, kes treenib regulaarselt, süüa päevas kusagil 3000 kilokalori ringis. Veganiks muutudes võttis Carter eesmärgiks süüa päevas 10 000 kilokalorit ja rohkem kui 540 grammi valku.

Üks tüüpiline päev tähendab talle viit toidukorda ning lisaks sellele nelja 568-milliliitrist shake'i, milles on cannellini-oad ning päevalille seemned.

Mees usub, et tänu sellele sai ta enne 2014. aasta hooaega Jacksonville Jaguarsist lepingu Chicagosse.

--

Carteri tüüpiline päev näeb välja selline:

HOMMIKUSÖÖK

Kaerahelbepuder kanepivalgu, banaanide ja marjadega

VAHEPALA

568ml smuuti, milles on cannellini-oad, banaan, maasikad ja lisandiks spirulina (vetikas)

LÕUNA

Pruun riis ja mustad oad, mis kaetud avokaado ja kašupähkli juustuga

VAHEPALA

568ml smuuti

TEINE LÕUNA

Veel pruuni riisi ja mustade ubade rooga.

VAHEPALA

568ml smuuti

ÕHTUSÖÖK

Kuskuss sibula ja küüslauguga. Spinatisalat paprikaga

VAHEPALA

568ml smuuti