Kasulik võttis ette Rimi, Maxima, Comarketi, Selveri ja Prisma sooja toidu lettidest ostetud broilerikintsud ja moodustas toimetuse abiga paremusjärjestuse.

Kõik broilerikintsud ostsime üksteise lähedal asuvatest poodidest, Lasnamäelt. Esimese ostu sooritusest toimetusse jõudmiseni kulus 40 minutit - mis võiks olla ajaliselt samas suurusjärgus ka enamike nende peredega, kes õhtul poest kana kaasa haaravad ja kodus selle lahti pakivad. Sinna vahele jääb poes kõndimine, kassajärjekord, autosse minek ning liiklusele kuluv aeg. Kui lõpuks koju jõuda, on kana tõenäoliselt võrreldav ka meie testijate ette jõudnud kintsude välimusega.

Küll aga tuli välja see, et poodidel on kasutusel erinevad soojakotid. Mõnel paremad - näiteks Prismal, Selveril ja Comarketil ning mõnel mitte nii soojapidavad - näiteks Rimil ja Maximal, kes fooliumit mingil põhjusel ei kasuta.

Kõige odavama broilerikintsu saab meie testi põhjal kätte Prismast, kõige rohkem tuleb selle eest maksta aga Selveris. Odavaima ja kallima kilohinna vahe on suisa 2 eurot ja 10 senti.

Foto: Kuvatõmmis

1. Maxima, 4,29 eurot/kilo (4 broilerikintsu maksis 2,98 eurot)
Maitsetestis saadud keskmine hinne 3,6

Võiks arvata, et kõige paremaks grillkanaks peetakse Selveri kana. Ometigi hindasid testijad just Maxima kana antud hinnete põhjal kõige kõrgemalt. Selle puhul kiideti nii maitset, liha pehmust kui ka parajat rasvasust.

Foto: Kuvatõmmis

2. Prisma, 3,89 eurot/kilo (4 broilerikintsu maksis 2,09 eurot)
Maitsetestis saadud keskmine hinne 2,6

Prisma broilerikintsud on vast ehk kõige parem kombinatsioon hinna ja kvaliteedi mõttes - madalam hind, maitsev kana ning võib loota et tänu paremale termokotile jõuab kana poest köögitaldrikule ka märksa soojemal kujul.

Foto: Kuvatõmmis

3. Comarket, 3,49 eurot/kilo (4 broilerikintsu maksis 2,37 eurot)
Maitsetestis saadud keskmine hinne 2,4

Comarketi broilerikintsud olid vast ehk kõige heledamat tooni, kuid seetõttu ka kõige väiksema maitseelamusega - polnud krõbedust, polnud parajat soolsust.

Foto: Kuvatõmmis

4. Rimi, 4,89 eurot/kilo (4 broilerikintsu maksis 2,98 eurot)
Maitsetestis saadud keskmine hinne 2,3

Rimi kana sai neljalt testijalt hinneteks 2, 2, 3 ja 2. Kana maitses keskpäraselt ning ei tekitanud suurt elamust.

Foto: Kuvatõmmis

5. Selver, 5,99 eurot/kilo (4 broilerikintsu maksis 3,04 eurot)
Maitsetestis saadud keskmine hinne 2,3

Viimaseks jäi Selveri broilerikints, mis näis testijatele pisut kõrbenud. Kuid hinded jagunesid küllaltki seinast seina, mis on küllap teiseks põhjuseks, miks Selver viimaseks jäi. Ühtedele meeldis krõbedus, teiste jaoks oli kana tume, kuivanud ja maitsetu.