Tõsi, neis on vähem suhkrut kui teistes magustatud karastusjookides (mis võivad sisaldada kuni 10 teelusikatäit suhkrut), kuid neis on sellegipoolest 0,25-liitrise purgi kohta 6 teelusikat suhkrut. Selline kogus suhkrut on sisuliselt päevane limiit naistele, lähtudes näiteks Ameerika südameliidu soovitustest. Meestele on maksimumiks ühes päevas soovitatud 9 teelusikat suhkrut.

Aga vaatame lähemalt. Mis on Coca-Cola Life'i ja Pepsi True puhul erinevat, mis sarnast. Mõlemad on magustatud seguga, mis moodustub suhkrust ja steviast. Stevia on kalorivaba magustaja, mille magusus saadakse steviataime lehtedest. Kuigi rohelised purgid võivad tekitada arusaama, et need joogid on tervisele paremad, ära mine eksitava reklaami ohvriks. Ükski karastusjook, mis on magustatud, ei saa olla kuidagi kasulik.

On uuringuid, mis näitavad, et piisab regulaarselt (igapäevaselt) tarbida üks 0,25-liitrine karastusjook, et tõuseks südamehaigustesse ja suhkruhaigusesse haigestumise risk.

Mis puudutab steviat, siis teadlaste hinnangul ei tasu seda karta, kuid täiendavaid uuringuid tahaksid nad siiski näha. Enamikel koolajookidel on aga kunstlik karamellivärvus, mõned sisaldavad aga potentsiaalseid kantserogeene ehk vähki soodustavaid aineid (üheks selliseks aineks on 4-MeI). Seega soovitavad teadlased, et inimesed vähendaksid jooke ja toite, millel on saavutatud nn karamellivärvus.

Kuidas aga need kaks koolajooki maitselt erinevad? Selle selgitas Consumer Reports välja läbiviidud maitsetestis, milles osales 100 tarbijateste korraldava organisatsiooni töötajat.

Pimetestis anti maitsta nii Pepsi kui Coca-Cola tavalist, dieet ja madaldatud suhkrusisaldusega versioone (viimasteks olid Life ja True). Life ega True ei võitnud maitsjate poolehoidu, kuna maitses tunti erinevust orginaaljookidega. Kunstlik magusaine maitses väga äratuntavalt. Maitsejate hinnangul oli Pepsi joogi puhul seda siiski vähem tunda.