"Korteriühistu esindaja on hädas, sest prügiauto on kohal, aga konteinerini ei pääse. Kaua oodata ei ole aega, sest eks meeskonnal ole oma kindel ajagraafik. Samas, kui prügi jääb prügiringil tühjendamata, siis tuleb oodata järgmist korda või tellida auto lisaraha eest uuesti kohale," selgitas korrapidaja ühistute muret.

Üldjuhul õnnestub korrapidajal autojuht sõiduki numbri järgi tuvastada ning talle helistada, palvega auto kiiresti ümber parkida. Seejärel tuleb helistada tagasi ühistu esindajale ja teavitada, kas on mõtet paluda prügiautol veidi oodata. See on töö- ja ajamahukas tegevus ning pigem mupo korrapidaja vastutulek, mitte kohustus. On küllalt juhtumeid, kus sõidukijuht kõnele ei vasta ning prügi jääb viimata ja ära pahandatud korteriühistu esindaja kutsub välja mupo patrulli nõudega ignoratset pahategijat hoiatustrahviga karistada.

Mupo paneb sõidukijuhtidele südamele, et sõidukit parkides jälgitaks, et konteiner oleks prügifirmale ligipääsetav. Ignorantsus parkimisel on kaasinimeste suhtes ebaaus ja põhjustab lisakulutusi. Olgem viisakad nii liiklemisel kui ka koduõues parkimisel.