„Otsustasime sõita grupiga kevadel Kesk-Euroopasse ja valisime lennusihtkohaks Brüsseli. Kuna Nordica korraldab sinna otselende, siis vaatasime kodulehelt hindu ja palusime pakkumist," rääkis lugeja.

Nordicalt tuli pakkumine töönädala võrra hiljem ning lennufirma poolt pakutud tingimused olid oluliselt erinevad sellest, mida pakuti kodulehel olevas infos.

Hinnale olid lisandunud lennujaama- ja teenusmaksud 50 eurot inimese kohta. Kodulehel on aga kirjas, et seal nähtavatesse hindadesse on juba kõik maksud sisse arvestatud.

Teiseks oli kodulehel toodud hindade järgi ühe inimese pileti kogumaksumus 200,36 eurot, esitatud arves aga summaks 240,60 eurot. "On arusaadav, et pileti hinnad kallinevad vahetult enne reisikuupäeva saabumist, ent mitte pool aastat varem, on lugeja nördinud. "Samuti toimus muutus ajal, mil olime eeltellimuse ära teinud ning ootasime hinnapakkumist, seega oli viivitus meist sõltumatu."

Kasulikuga ühendust võtnud Nordica klient soovib teada, miks oli pileti hind telefonitsi ostes niivõrd palju kõrgem kui kodulehel kuvatu ning miks lisandusid grupipileti hinnale lisatasud, mis on veebist ostes juba hinna sisse arvestatud.

Nordica: grupipileti hind ongi kallim, sest hüvesid on rohkem

Nordica avalike suhete osakonna väitel sõltub iga lennupileti hind lennuki täituvusest tellimuse hetkel, pileti tellimuse esitamise kanalist, piletiklassist ja tellimuse tüübist. Käesoleval juhul on klient Nordica sõnul võrrelnud grupipakkumist antud ajahetkel kodulehel kuvatud üksiktellija hinnaga.

"Grupitellimus annab reisijale mitmeid eeliseid, seetõttu ei saa seda üksüheselt võrrelda üksiktellija hinnaga," vastas Nordica.

Lennufirma teatel on põhilised erinevused selles, et üksiktellimuse raames saab kodulehel korraga pileti tellida kuni üheksale inimesele, reisijate lisandudes võib aga antud hinnaklass täituda ja kõigile üheksale reisijale ei pruugi enam sama hinnaga pileteid jaguda. Grupitellimuse korral kehtib sama hind kõigile reisijatele.

Samuti tõi Nordica välja, et üksiktellimuse korral tuleb pileti täishind tasuda koheselt, samas kui grupitellimuse puhul tuleb algselt tasuda vaid väike deposiit ning lõpparve 30 päeva enne väljalendu. "Samuti saab kuni selle ajani grupitellimuses teha muudatusi tasuta ja hiljem mõõduka lisatasu eest. Üksiktellija veidi odavama pileti puhul on selle muutmise või tagastamise tingimused märksa piiravamad – kas puuduvad üldse või tehtavad kõrgema lisatasu eest," lisas Nordica.