Keel, mida räägid

Pardateenindajad pööravad tähelepanu sellele, mis keeles oma kaaslastega suhtled või millise riigi ajaleht sul näpus on, et sind võimalusel oma emakeeles tervitada.

Ent viisakus pole kõige olulisem: kui varuväljapääsude juurde on määratud inimesed, kes inglise keelt ei oska, ei saa nad käsklustest hädamaandumise juures aru, mistõttu paigutatakse need reisijad ümber, et ohtlikke olukordi vältida.

Kas oled tarbinud alkoholi

Kui lennukisse siseneb inimene, kes on silmnähtavalt purjus või mõne droogi mõju all, võivad pardateenindajad keelata tal selle lennuga reisida.

Pardateenindajate sõnul on esmamulje sageli õige ja seda, et reisijatel keelatakse turvakaalutlustel lennukisse siseneda, tuleb tegelikult ette küll.

Millises füüsilises vormis on su keha

Pardateenindajad jälgivad, kas reisijail on vigastusi, puue või mõni muu faktor, mis raskendaks nende kiiret reageerimist hädaolukorra puhul. Inimesed, kes istuvad väljapääsude juures, peaksid olema võimelised tõstma rasket, umbes 30-kilost kangi, et avada mitmesajakilone uks hädamaandumise korral.

Seetõttu märgivad pardateenindajad oma peas ära ka need inimesed, kes tunduvad kaasreisijaist tugevamad, et saaks neid vajaduse korral appi kutsuda, olgu põhjuseks siis hädamaandumine või märatsev kaasreisija.