Coop Keskühistu Konsumi, Maksimarketi ning AjaO kauplustest osteti enim puu- ja juurvilju, liha ning alkoholi.

Coopi TOP 10:

1. Puuvili

2. Lahja hele õlu

3. Köögivili

4. Sealiha

5. Vorstikesed

6. Kommid

7. Krõpsud

8. Koolajoogid

9. Long-drink

10. Siider

--

AS Prisma Peremarketi toidukaupade grupijuhi Pille Raaliste selgitusel väga suuri erisusi jaaninädala ostukorvi edetabelis tootekategooria osas käesoleva aasta jaaninädalal eelmise aasta jaaninädalaga võrreldes ei ole.

„Edetabeli tootekategooria hulgas figureerivad endiselt tugevalt jaani- ja suvehooajaga seotud tootegrupid nagu puu- ja juurviljad - jaani hooajal kõrge müügiga arbuusid, tomatid, värske kartul; grillvorstid, grill-liha ja šašlõkid; jäätised; vesi ja karastusjoogid; õlu ning samuti igapäevaselt sagedamini ostetavad tootegrupid nagu banaanid, piim, hapukoor, leivapealsed - viilutatud juustud ning singid-vorstid," tõi Raaliste välja.

Võrreldes aastatagusega on aga suurenenud vegan-sektsiooni kuuluvate toodete müügid - keskeltläbi 17 protsenti. „Antud toodetele on järjest kasvav nõudlus ning lisaks sortimendi laiendamisele juba aasta algusest olime ka jaanipäeva hooajaks antud kategooriate tooteid teadlikult rohkem kauplustesse varunud," märkis Raaliste.

„Kuigi üldmüügilt vegan-tooted kindlasti edetabelitesse ei satu, on jaaninädalal klientide poolt hästi ostetud erinevaid grillimiseks sobivaid köögivilju - maisitõlvikud, grillšampinjonid, paprikat, baklazaani jms aga samuti erinevaid vegan-tooteid nagu soja-grillkotlett, taimne viiner, juurviljapihvid ja hästi on vastu võetud üsna uus toode meie turul - rebitud kaer erinevate maitsetega (pulled oats i.k.)," lisas Raaliste.

Prisma TOP 10:

1. Kohukesed

2. Pastöriseeritud piim

3. Hele õlu, kodumaine

4. Arbuusid

5. Tomatid

6. Tavaline hapukoor

7. Banaanid

8. Kartul

9. Pulgajäätised

10. Kohvikoor

--

Rimi pressiesindaja Katrin Batsi selgitusel oli mõistagi enimmüüdavam tootegrupp värske liha. „Teisena troonis töödeldud liha. Järgnesid piima- ja leivatooted, jäätised, toiduõlid ja või, munad ning külmutatud köögiviljad," märkis Bats.

Võrreldes möödunud aastaga kasvatas oma osakaalu jaanipäevaliste ostukorvis puu- ja köögivili. „Nagu edetabelist näha, oli enimostetud just arbuus. Seda müüsime jaanipäeva nädalal koguni üle 200 tonni. Populaarseim köögivili tundub eestlaste seas olevat siiski tomat. Suurimaks erinevuseks eelmise aastaga võrreldes said sel aastal marjad. Neid osteti selle aasta jaaninädalal lausa kolm ja pool korda rohkem," selgitas Bats.

„Kauasäilivate toodete grupis oli enim minekut alkoholil. Samas, kogu alkoholi müük jäi eelmise aasta omale ca 20 protsenti alla. Kasvava müügiga on aga näiteks kuumad joogid (31%), pähklid ja kuivatatud puuviljad (ligi 16%), maiustused (ligi 13%) ja erinevad snäkid," lisas Bats.

Rimi TOP 10:

1. Arbuus

2. Sealiha

3. Jahutatud lõhe

4. Kodumaine hele õlu

5. Murelid

6. Banaan

7. Juust

8. Virsik

9. Või

10. Viin

--

Maxima edastusel olid Maxima kauplustes jaanipühade ajal eriti populaarsed värsked puu- ja köögiviljad.

"Kõige populaarsem toode oli pühade ajal arbuus, mida jaanipäeva eel ja ajal osteti koguni üle 114 tonni," ütles Maxima Eesti kommertsdirektor Kristina Mustonen.

Arbuusile järgnesid tomatid, hele õlu ja värsked kartulid ning seejärel igapäevaselt ostukorvis eelistatud kaubad, nagu näiteks banaanid, kurgid ja piim.

Maxima TOP 10:

1. Arbuus

2. Tomatid

3. Värske kartul

4. Hele õlu

5. Kurgid

6. Banaanid

7. Piim

8. Munad

9. Hapukoor

10. Suhkur