Kokku läbitakse Eesti kuuest eri nurgast algavatel matkatrassidel 1800 kilomeetrit.

Matkad on jagatud etappideks, mille algus- ja lõpp-punktides saab nendega liituda ja lahkuda. Liituda võib üheks või mitmeks etapiks.

Juhendatavad rühmad alustavad liikumist matkateede otspunktidest Kauksist, Ähijärvelt, Penijõelt, Perakülast, Iklast ja Oandult ning kohtuvad 25. augustil matkapealinnas Aegviidus, kus toimub lõpupidu.

Gruppe juhivad kogenud matkajuhid, teel tutvutakse ajalooliste lugude ja loodusväärtustega ning toimuvad õhtused lõkkeloengud. Suurel ühismatkal osalemiseks on vajalik eelregistreerumine, mis on avatud 30. juunini.

“Retkesid juhivad tuntud matkajuhid, näiteks legendaarne rännumees ja alpinist Alar Sikk veab 627-kilomeetrist rännakut Ähijärvelt Aegviitu. Mitme etapi kohad on juba täis, kuid paljudega on võimalik veel liituda,” ütleb RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo.

Vabad kohad on näiteks Peraküla-Aegviidu lõigu Padise-Viigingite küla etapil, Penijõe-Aegviidu lõigu Vana-Vigala-Rabivere etapil, Ähijärve-Aegviidu Piusa-Kantsi etapil ja Ikla-Aegviidu lõigu Kõrtsi-Tõramaa-Hiieveski etapil.

Matkal liigutakse mööda tähistatud RMK matkateed. Iga gruppi juhivad kaks matkajuhti, kes juhivad rühma teel olles. Ööbitakse RMK telkimis- ja lõkkekohtades matkajate endi kaasa võetud telkides ja magamisvarustusega. RMK korraldab transpordi ametlikesse liitumis- ja lahkumispunktidesse.

RMK kolme Eestit läbiva matkatee haru ääres on kokku kaardistatud 100 huvitavat ja olulist lugu, mis Eesti Vabariigi 100 aasta jooksul neis paigus aset on leidnud.

Lisaks valmib äpp RMK 100, mis sisaldab kogu informatsiooni matkateel matkamise ja kultuuriobjektide kohta, aga ka erinevaid mänge.

Matkapäeva hind täiskasvanule on 9 eurot ja 7-13-aastastele 5 eurot. Hind sisaldab matkajuhi teenust, transporti matkale ja matkalt ära, kolm korda päevas matkasööki ning varustuse ja jalgrataste transporti.

Uuri täpsemalt RMK lehelt

Ühismatka etapid

6.-25. august Ähijärve-Aegviidu

Matk Ähijärvelt Aegviitu on matkaürituse pikim. See kestab 20 päeva ja on 627 kilomeetrit pikk. Matkajuht on Alar Sikk.

Teele jäävad Karula rahvuspark, Piusa koopad, Suur ja Väike Taevaskoda, Tinaliiva liivik, Võlingi allikad. Rada on jaotatud viieks etapiks.

12.-25. august Kauksi-Aegviidu

Matk Kauksist Aegviitu on 396 km pikkune ja kestab kaks nädalat. Matkajuht on Andre Kaur.

Teele jäävad Peipsi järv, Agusalu kriivad, Valaste juga ja Põhja-Eesti pankrannik, Neeruti mäed. Matk on jaotatud neljaks etapiks.

16.-25. august Peraküla-Aegviidu

Teekond Perakülast Aegviitu on 188 kilomeetri pikkune ning kestab kümme päeva, matkajuht on Tõnu Pihelgas.

Teele jäävad Peraküla rand, Rummu järv, Saula siniallikad. Matk jaguneb kolmeks etapiks.

17.-25. august Ikla-Aegviidu

Teekond Iklast Aegviitu on täpselt 300 kilomeetri pikkune ning kestab üheksa päeva. Matkajuht on Kaidi Jõesalu.

Teele jäävad Liivi lahe liivarannad, Pärnumaa nõmmemetsad, Laiksaare lammimets, Soomaa rahvuspark, Hüpassaare ja Loosalu raba, Paunküla veehoidla. Rada on jagatud kolmeks etapiks.

18.-25. august Penijõe-Aegviidu

Matk Penijõelt Aegviitu kestab kaheksa päeva ning on 211 km pikkune. Matkajuht on Maarja Mirjam Rajasaar.

Teele jäävad Matsalu rahvuspark, Kasari jõe luhad, Vana-Vigala hirvepark, Märjamaa järtad, Paunküla mäed. Rada on jagatud neljaks etapiks.

19.-25. august Oandu-Aegviidu

Matk Oandust Aegviitu saab alguse Oandu külastuskeskusest. Rada on 77 kilomeetri pikkune ning matk kestab seitse päeva. Matkajuhid on Tiina ja Jaak Neljandik.

Teele jäävad Lahemaa rahvuspark, Nõmmeveski ja Vasaristi juga, Viru raba, Kõnnu-Suursoo, Paukjärve oos, Jussi nõmm. Sellel rajal matkatakse ainult jalgsi ning liituda ja lahkuda on võimalik iga päev.