Rendiautoga kaasnevad aga paratamatult kulud - mida pikemaks perioodiks asendusautot vaja on, seda suuremaks summad paisuvad. „Paraku ei ole asendusauto kohustusliku liikluskindlustuse seaduse alt hüvitatav kahju, mistõttu on kannatanul küll õigus küsida kahju põhjustajalt õigustatud transpordikulude hüvitamist, ent kiired lahendused uuesti liikuma pääsemiseks tuleb siiski endal leida," ütles ERGO riskijuht Kaido Naarits.

Kindlustus maksab asendusauto eest

Märksa lihtsam on olukord siis, kui autole on sõlmitud kaskokindlustus. Sellisel juhul katab kindlustus kannatanule asendusauto kasutamise põhjendatud kulud ja selle kulu sissenõudmisega põhjustajalt tegeleb kindlustusselts ise edasi.

Naarits tõi välja, et ERGO pakub võimalust liikluskindlustusele ühe lisaeuro eest kuus juurde soetada asendusauto nõuete kaitse. „Selle lisakaitse korral tegeleb kindlustusselts ise kannatanu asendusauto nõudega. Vajadus sellise kaitse järele on olnud seni kümnetel klientidel iga kuu," lisas ta.

Kahju põhjustajat võib seega tabada pärast liiklusõnnetust nõue tasuda ka kannatanu asendusauto eest.

„Võlaõigusseaduse järgi on see nõue täiesti põhjendatud, kui auto on igapäevaselt vajalik ja muude transpordilahenduste kasutamine on raskendatud. Näiteks, kui vajad autot igapäevaselt lapse lasteaeda viimiseks ja tööle jõudmiseks või kui näiteks tavapärase paarikümne minuti asemel võtaks see mitu tundi," selgitas Naarits.