Kasulik kirjutas möödunud nädalal viinavaatlus.ee veebilehest, mis võrdleb Eesti ja Läti alkoholihindu. Veebilehel sai lihtsa vaevaga valida toote ja vaadata, mis hinnaga müüakse seda Eestis ja kui soodsalt saaks sama toote Lätis.

Nüüd kuvab aga veebileht veateate, et lehekülg on maas. Kasulikule teadaolevalt oli sulgemise otsuse taga tarbijakaitseameti nõue. Uurisime ametilt lähemalt, milles asi.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti kommunikatsiooniekspert Pille Kalda sõnul tuvastas amet, et veebilehel viinavaatlus.ee avalikustati alkoholi reklaami, mis on reklaamiseadusega vastuolus, sisaldades toote hinda. "Alkoholi reklaamis on hinna kuvamine keelatud. Alkoholi hinda on lubatud kuvada vaid kaubandusliku teabena müügikohas, kus vahetult saab sooritada ostu, st tavakaupluses või e-poes," ütles ta.

Kalda lisas, et amet ei ole nõudnud veebilehe viinavaatlus.ee kinni panemist, vaid reklaamiseadusega vastuolus olevate, kõikide hinda sisaldavate alkoholi reklaamide, avalikustamise lõpetamist. "Viis kuidas rikkumine kõrvaldada, on ettevõtja valida," märkis ta.

"Keelatud reklaami avalikustamise eest on vastutavad reklaami tellija, teostaja ja avalikustaja," lõpetas Kalda.