Delfi lugeja räägib, et sai hommikul petukõne Naurult numbrilt +6745599329. "Jäi minu poolt vastu võtmata, telefon on Telia võrgus. Tõenäoliselt on tegemist jälle uue petukõnede lainega Naurust jms, nagu oli eelmisel aastal."

Süsteem käib nii, et petturite poolt tehakse vastamata kõne ning katkestatakse see – nende eesmärk on, et inimene tagasi helistaksid. Kui ohver helistab tagasi, suunatakse see kõne tavanumbrilt eritariifsele numbrile ja vastab automaatvastaja. Seni, kuni inimene kuulab automaatvastaja juttu, maksustatakse kõne aga väga kõrge tariifiga.

Taolisi petuskeeme on väga raske ennetada, sest väliskõnede puhul on operaatoril väga keeruline teha vahet, millisel juhul helistab klient välisriiki teadmatusest ja millisel juhul tahtlikult.

Kasulikule on teada ka mitu hiljutist juhtumit, kus helistatakse Leedu telefoninumbrilt ja pakutakse kahtlaseid finantsteenuseid. Tegemist on petuskeemiga.

"Mulle helistas Leedu telefoninumber +370 37 211522. Keegi hakkas vene keeles seletama, aga ma panin kõne kinni, sest tundus kahtlane. Mida nad räägivad, ma ei tea, aga mu õde sai samasuguse kõne," räägib kõne saanud naine.

Jaanuaris märkis Tele2, et aasta alguses on kasvanud hüppeliselt Leedu telefoninumbrilt tehtud petukõnede arv. "Helistajad pakuvad vene keeles pettuse eesmärgil erinevaid finantsteenuseid," märkis operaator.

„Petturite eesmärk antud skeemi puhul on ebaselge ning palume inimestel olla väga tähelepanelikud igasuguste personaalsete andmete või nõusolekute edastamisel,“ rääkis Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Toona oli number +370 5207 8729, kust tehti nädala jooksul üle tuhane telefonikõne.

Kui inimene teab, et tal pole ühtegi selles piirkonnas reisivat või elavat tuttavat, siis Tele2 soovitus on nendele kõnedele mitte vastata, sest tegu võib olla petuskeemiga.