Praegu on kõigis Eesti tanklates müügil biolisandiga mootorikütus, lihtsalt selle osakaal on 5 protsenti liitrist, ütles Circle K mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik. Aprilli teisest poolest kasvab kohustusliku biokomponendi osakaal 10 protsendini. Sellest muudatusest ainuüksi suurt hinnamuutust oodata ei ole, rääkis Vahtrik ERR-ile.

Tema sõnul on suurte hinnamuudatuste taga siiski maailmaturu hindade muutused, mis oluliselt suuremat rolli mängivad. Nii mootoribensiin, sellesse lisatav etanool, diislikütus kui ka biodiislikütus on börsikaubad ja nende hinnad on pidevas liikumises, lisas Vahtrik.

Alexela juhatuse liige Alan Vaht ütles, et suure tõenäosusega on kõik kütusemüüjad biokomponendi juba postihinda üle kandnud. Samas ei ole biokomponendist tingitud hinnaerisused kuigi suured.

Samuti lisas Vaht, et on keeruline prognoosida, kuidas võiksid maailmaturu hinnad edasi käituda ja sellest lähtuvalt ka Eestis. Samas konkurentsiolukorra tõttu ei ole Eestis Vahi sõnul hindu väga kõrgele võimalik viia. "Kui korraks ka tõstetakse hinnad üles, siis konkurents toob need hinnad alla," märkis Vaht.