Kasuta lennukirežiimi

Lülita laadimise ajaks sisse lennukirežiim, mille ajal ei ole küll võimalik helistada või sõnumeid vastu võtta, kuid see säästab samal ajal märgatavalt akut. Lennukirežiim hoiab telefoni minimaalses voolu kasutamises, kuna energiat ei kulu näiteks WIFI- või mobiilivõrgu otsimisele.

Lülita välja

Teine variant on telefon laadimise ajaks välja lülitada, siis laeb see veelgi kiiremini, kuna vool jõuab otse seadmesse ja seda ei kasutata jooksvalt. Variant on lülitada telefonis sisse ka akut säästev režiim, mis vähendab samuti akut kulutavaid funktsioone.

Hoia kuumenemise eest

Kui telefonil on ümbris ja sellega koos kipub telefon laadimise ajal veidi soojaks minema, siis võiks laadimise ajal selle eemaldada. Kuumenemine võib vähendada aku kestvust hilisemalt. Samal põhjusel ei tohiks hoida telefoni laadimise ajal ka otsese päikese käes.

Telefoni temperatuur ei tohiks ületada 35 soojakraadi, mis võib märgatavalt kahjustada telefoniakut. See võib endaga kaasa tuua isegi muutuse telefoni tarkvaras, mis mõjutab laadimisvõimekust ja vähendab selle 80 protsendini.

Puhasta laadimisauk

Probleem ei pruugi olla ainult akus, see võib olla ka selles, et laadimisauku on sattunud tolmu või muud mustust, mis tuleks puhastada. Aja jooksul võib mustus augu üldse ummistada. Lihtne on näiteks hambatikuga proovida suurem mustus august eemaldada, et see sinna ummistust ei tekitaks.