Piimatoodete vältimine

Viimasel ajal levib arusaam, et pärast lapseiga ei ole mõistlik enam piima juua, kuna ligi 65 protsenti inimestest on laktoositalumatud. Kuigi inimesed on ainus liik, kes joob täiskasvanueas piima, on valearusaam, et see on kahjulik. Tegelikult on evolutsiooni käigus meie keha piimaga harjunud ning see mängib olulist rolli meie tervises.

Piimatoodetes on palju toitaineid, oomega-6 aminohappeid ja kaltsiumit. Uuringud on tõestanud, et madalama rasvasisaldusega piimatooted võivad alandada vererõhku ning vähendada diabeedi ning südamehaiguste riski.

Rasva vältimine

Täpselt nagu piimatoodetega, ei tohiks vältida ka rasva tarbimist. Teatud rasvade tarbimine on meile väga kasulik. Eriti taimsete rasvade, näiteks avokaadost ja pähklitest saadavate rasvade tarbimine on tervisele väga hea.

Taimedest saadud rasvad tulevad kasuks peaasjalikult verenäitajate parandamisel ning kehakaalu normaalsena hoidmisel. Paljud inimesed väldivad siiani rasvaseid toite, kuna 90ndatel aastatel levis arusaam, et igasuguse rasva tarbimine mõjub tervisele negatiivselt.

Gluteeni vältimine

Gluteeni vältimine on halb mõte, kui tegemist ei ole gluteenitalumatu inimesega. Tegelikult ei ole paljud inimesed, kes arvavad, et neil on gluteenitalumatus, gluteeni suhtes allergilised. Paljudel inimestel, kes ei söö gluteeni sisaldavaid toite, on uuringutes selgunud, et nende keha sisaldab liiga palju arseeni. Viimane on tekkinud kehasse näiteks liigse riisi tarbimise tagajärjel.

Paljud gluteeni vältivad inimesed teevad seda kehakaalu alandamise või hoidmise eesmärgil, kuid tegelikult võib just gluteenivaba toitumine tuua kaasa kaalutõusu. Kaalutõus gluteeni vältimisel on seotud arvatavasti sellega, et gluteenivabad toidud on suurema kaloraažiga.