Elisa klientide andmeside tarbimine välismaal on hüppeliselt tõusnud alates 2017. aastal rakendunud Euroopa Liidu roamingu regulatsioonist. 2017. aastaga võrreldes tõusis möödunud aastal välismaal kasutatud andmesidehulk 339 protsenti, kui tarbiti kokku 2004 terabaiti ehk ligi 2 petabaiti andmemahtu.

Sellise mobiilse interneti mahuhulga eest saaks vaadata näiteks 76 aastat järjest Netflixi või kuulata 1525 aastat järjest Spotify’d.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann sõnas, et kliendid on selgelt märku andnud, et nende jaoks on välismaal interneti kasutamine oluline, mistõttu pakume klientidele uuenenud roaminglahendust. „Oleme järk-järgult lisanud klientide nutipakettidele Euroopas roamingu kasutuse võimalusi. Nii ei pea klient muretsema Euroopas reisides lisakulutuse pärast ja saab sõltumata asukohast olla mugavalt internetiga ühenduses.“

Enim külastatakse naaberriike nagu Soome, Rootsi, Läti, kuid populaarsed on ka Venemaa, Poola ja Saksamaa. Statistikast selgub, et kõige rohkem kasutatakse roamingut novembris, kus keskmiselt on märgata andmemahukasutuses kuueprotsendist tõusu. „Käesoleva aasta andmete põhjal pole oodata ka roamingu kasutuse aeglustumist, sest esimese nelja kuuga on kasutatud välismaal üle poole möödunud aasta kogumahust,“ lisas Ploomann.