Enne reisimist tasub olla rahulik, planeerida ette ning valmistuda puhkuseks vastavalt reisisihtkohale. Ajakiri Reader’s Digest jagab soovitusi, kuidas puhkust stressivabalt nautida.

Plaani ette ja tutvu kohaliku eluga

Enne reisile minekut tasub lugeda erinevaid reisiraamatuid, linnatutvustusi ning kohaliku ajaloo ja kultuuri kohta, et olla teadlik kohalikest oludest. Mida rohkem sihtkoha kohta ette tead, seda parem.

Eriti tasuks uurida, millised on kohalikud söögikohad, kuidas toimib ühistransport ja mida on kohapeal võimalik teha. Selliselt oled paremini reisiks valmis ning väldid ebameeldivusi ja pettumust. Viimane võib olla näiteks mõni eksklusiivne tegevus, mille kohta alles hiljem kuuled või siis näiteks kohalik populaarne restoran, kuhu oleks tulnud laud varem kinni panna.

Pakid kaasa liiga palju

Kergema pagasiga reisimine on kahtlemata vähem stressitekitav ning muudab paljud olukorrad kergemaks. Näiteks säästab ainult käsipagasiga või seljakotiga reisimine märgatavalt aega nii lennujaamas kui ka näiteks hotelli jõudmisel. Lennujaamas käsipagasiga reisimisel ei tule veeta aega pagasijärjekorras, kui seda ära anda ja samuti pärast maandumist.

Tee endale nimekiri ainult hädavajalike asjadega ja jäta kõik muu koju, mida sul ei ole ilmtingimata vaja. Jalanõudeks tasub valida enda lemmikjalanõud, mis on mugavad ja sobivad kandmiseks nii päeval vaatamisväärsusi vaadates kui õhtul restoranis.

Samuti tasub olla ettevaatlik sularaha hulga osas, mis võib sattuda kergeks saagiks taskuvarastele. Selles osas on pangakaart turvalisem, sest see on võimalik kinni panna ja uus tellida, sularaha nii kerge asendada ei ole – mis läinud, see läinud.

Planeerid liiga palju tegevusi

Kui oled kogu oma reisiloleku aja tund-tunnilt ära planeerinud, võid sattuda olukorda, kui tegelikult puhata ei saagi. Kindlasti tasuks vaatamisväärsuste ja muude aktiivsete tegevuste vahele jätta aega ka lihtsalt hingamiseks ja puhkamiseks. Vastasel juhul võid olla reisilt koju jõudes palju rohkem väsinud ja tüdinud.

Reisil on soovitav just jätta endale ruumi ka sellisteks tegevusteks, mis võivad tulla spontaanselt pähe ja kasutada reisimist selleks, et oma tavapärasest kiirest rutiinist välja saada.

Ootused on liiga suured

Reisile minnes tuleks vältida suhtumist, et „sellest saab minu kõige parem puhkus, millel kunagi käinud olen”. Selliselt mõeldes riskid tõenäoliselt sellega, et pettud mõnes osas oma reisist. Selle asemel tuleks reisimisel olla avatud mõtetega ja vaadata jooksvalt, milliseid võimalusi ja uusi kogemusi sihtkoht pakub.