Kui teised Vapiano restoranid on tuntud Eestis küllaltki ebahariliku kaartiga toidutellimise süsteemi poolest, siis Ülemistes on kasutusel uus kontseptsioon.

„Erinevalt meie teistest restoranidest, Ülemiste restoranis enam tellimiseks kaarti tarvis pole. Külaline lihtsalt siseneb, esitab tellimuse kassasse, võtab piipari ning leiab endale sobiva laua. Kui toit valmis, annab piipar sellest märku - just nagu meie teisteski restoranides,“ selgitab Vapiano tegevjuht Gert Kerde.

Vapiano põhieesmärgiks on endiselt pakkuda värskeimast toorainest toitu samas kiiresti, mistõttu valmivadki Vapiano pastad, pitsad ja salatid külaliste silme all.

„Muidugi on üsna tavalisem, et inimesed tellivad meilt toidu hoopis kaasa ning naudivad seda kodus, sõprade juures või soojal ajal ka piknikul,“ ütles Kerde. Sellele vaatamata mahutab 400 ruutmeetri suurune Ülemiste Vapiano 188 külastajat, sealhulgas on ka eraldi kohvikuala ning mängunurk lastele.

„Ülemiste Vapiano sobib eriti hästi autoga liiklejatele – sinna pääseb lihtsalt ligi ning pole tarvis pead murda parkimiskoha leidmisega,“ kiidab Kerde uue Vapiano asukohta.

Ülemistes avatud Vapiano on Eestis juba neljas – veel asuvad Vapiano restoranid Tallinnas Foorumi ja Solarise keskustes ning Tartus Kvartali kaubanduskeskuses. Lisaks Eesti Vapianodele opereerivad frantsiisipartnerid Gert Kerdele, Tarvo Jaansoo, Harri Ambur ja Andres Kivistik veel kolme restorani Soomes ja Leedus.