SEB kommunikatsioonijuht Evelin Allas ja Swedbanki klienditeenuste divisjoni juht Ede Raagmets kinnitasid ERR-ile, et kummalgi suurpangal ei ole plaani PIN-kalkulaatoreid "ajaloo prügikasti" saata.

Allase sõnul kasutab SEB panga klientidest PIN-kalkulaatoreid igakuiselt umbes 13 protsenti klientidest.

"Vanad kalkulaatorid, mis vajavad väljavahetamist, aga on jätkuvalt aktiivselt kasutuses, on umbes üks protsent nendest klientidest – suurusjärgus alla 10 000 kliendi," ütles ta.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juht Ede Raagmets ütles, et neil on 100 000 eraklienti, kes kasutavad autentimisvahendina PIN-kalkulaatorit. "Kolmandik neist kasutab veel lisaks internetipanka sisselogimiseks mõnda muud vahendit, näiteks ID-kaarti," lisas ta.

"Kuna PIN-kalkulaator on panga poolt pakutav autentimisvahend, siis soovime seda klientidele pakkuda jätkuvalt. See on turvaline lahendust ning arvame, et ta jääb kasutusele veel pikemaks ajaks," kinnitas Evelin Allas SEB-st.

Ede Raagmets ütles, et kuivõrd Swedbankis täna kasutusel olevad PIN-kalkulaatorid vastavad kõikidele turvanõuetele, ei plaanita SEB eeskujul nende väljavahetamist uute mudelite vastu.

"Küll aga on PIN-kalkulaatorite tehnoloogia samuti ajas arenev, seega hoiame ennast kursis turule jõudvate uute mudelite ja lahendustega," märkis ta.

Loe refereeritud artiklit pikemalt ERRi portaalis.