1. Tea oma väärtust ja seda, mida sa tahad
Töökuulutuste sirvimine võib mõnes mõttes isegi omamoodi põnev olla, kuid otsimisel peaks olema ka kindel eesmärk. Juba enne töökuulutustega tutvumist tuleks enda jaoks selgeks teha, millised on need valdkonnad ja ametikohad, kus sa päriselt töötada tahad, ning millised need, kus sa oled nõus töötama. Kui su kutsumus on inimeste nõustamine ja nendega suhtlemine, ei ole mõtet sirvida ehitussektori töökuulutusi.

Samuti tasuks veidi mõelda oma oskuste ja kogemuste peale ning sellele, millist väärtust sa tulevasele tööandjale suudad luua ja pakkuda. Kindlasti tuleks jääda enda suhtes ausaks, kuid samas pole mõtet end ka üleliia maha teha – kõigil meist on teatud tugevused, mida õigel erialal kindlasti ära saab kasutada.

2. Tee oma kodutöö ära
Pole mõtet kandideerida positsioonile või ettevõttesse, millest sa päris hästi aru ei saa. Tööandjad on korduvalt välja toonud kandidaate, kes ei teadnud, mis ametile või ettevõttesse nad täpselt kandideerivad. Kodutöö algab juba töökuulutuse põhjalikult läbi lugemisest, kuid kindlasti tasuks täpsemalt uurida ka tööandja ja firma tegevusala kohta. Kõige parem on leida mõni inimene, kes on samas asutuses või vähemalt sarnasel positsioonil töötanud ja temalt otse olulisi asju küsida.

3. Mõtle tuttavate peale
Paljud töökuulutused või lausa enamik neist on postitatud internetti. Tööportaalides on väga suur hulk erinevaid pakkumisi kõikvõimalikes valdkondades. Samuti postitatakse tänapäeval töökuulutusi ka sotsiaalmeediasse ja veebiväljaannetesse. Internet ei pea aga olema ainuke koht, kust tööd otsida.
Mõtle oma tuttavate peale – kas mõni neist töötab põnevas ettevõttes, mille vastu sul huvi on? Äkki tead kedagi, kes tegeleb sama valdkonnaga nagu sina, kuid veidi erineval ametikohal? Võta nendega ühendust ja uuri, ehk teavad nad mõnest vabast töökohast või oskavad sulle soovitada inimest, kes võiks sind edasi aidata.