Kasuliku poole pöördus lugeja, kellele tekitas McDonald’si restorani uus poliitika tasuta joogikõrte jagamise osas küsimusi. „Käisin hiljuti McDonald’si drive-inis üle pika aja. Ja siis poiss küsib minult "kas teil on kõrt ka vaja?". Ei saanud esimese hooga aru, et millega tegu, mispeale seletati, et nad peavad klientidelt küsima ja see on maailma keskkonnasäästmise nimel,” kirjeldas lugeja olukorda.

„Ühesõnaga mind ärritas see seetõttu, et muid asju ülepakendavad nad täpselt samamoodi edasi,” tõi ta välja.

„Uurisin ka, et kas McDonald’s pakub mingit alternatiivi, kuidas oma jooki ilma kõrreta juua, kuid alternatiivi ei pakutud. Kusjuures mina viisin veel selle kõrre koju ja sorteerisin pakendisse,” sõnas lugeja.

„Ühesõnaga point see, et kliendile pannakse vastutus peale, aga ise nad ei paku isegi alternatiivi. Saan aru, et loodust tulebki säästa, aga MacDonalds’il on ikka väga palju kohti, kust veel kokku hoida.”

McDonald’si kiirtoidurestorani nimel vastab Metaadvisory kommunikatsioonispetsialist Helin Naska:

„Vastamaks McDonald’s restorani külastajale, siis peame jätkusuutlikkust jätkuvalt oluliseks kõikides meie restorani puudutavates protsessides. Seetõttu küsivad ka meie teeindajad drive-in ala külastajatelt aktiivselt, kas nad kõrt soovivad või mitte, võttes arvesse seda, et külastaja saaks oma jooki nautida turvaliselt ja autos olevatele tingimustele vastavalt.

Kuidas on põhjendatud joogikõrte vähendamise kampaania võrreldes pakendi kogusega, mis kaasneb ühe eine kaasaostmisel?

Me oleme väga pühendunud sellele, et suunata meie külastajaid üha vähem kasutama plastikut. Teeme globaalsel tasandil aktiivselt tööd selle nimel, et leida keskkonnasõbralikku alternatiivi plastikkõrtele kui ka teistele plastikust pakenditele meie restoranides. Kõrte vähendamine on praegu alles esimene samm ning peagi tutvustame uusi lahendusi ka siinsel turul.”

Küsimusele, kui palju on seni kampaaniaga kõrsi säästetud ja ega pole olnud mõttes asendada plastikust kõrsi paberist variandiga, McDonald'silt vastust ei õnnestunud saada.

Aprillis Tartu restoranides pilootprojektina hoo sisse saanud algatus, mis innustab McDonald’s restoranide külastajaid plastikkõrtest loobuma, laienes juunis kõikidesse Eestis asuvatesse McDonald’s restoranidesse. Restoraniketi eesmärgiks on vähendada Eesti McDonald’sites ühekordsete plastikkõrte tarbimist vähemalt ühe miljoni kõrre võrra aastas.