FishBish juhataja Siim Tammiste kinnitab, et taoline uskumatu võimalus tõesti aset leiab. “Pakume klientidele alates uste avamisest tasuta toitu nii kaua, kuni meil seda jätkub,” sõnab Tammiste. “Igal juhul tasub lõunaplaane tehes sammud meie juurde seada, sest kui tavaliselt tasuta lõunaid ei ole, siis meie tõestame vastupidist.” Mees soovitab ka FishBish sotsiaalmeediakanaleid jälgima hakata, sest taolisi aktsioone on plaanis korraldada ka edaspidi.

Toidukoha menüüs on lisaks traditsioonilisele paneeritud kalale saadaval ka tofu ning krevetid, klassikaliste friikartulite asemel saab valida bataadist valminud lisandi. “Meie eeliseks ongi lihtsus – fish and chips on kogu maailmas levinud ja paljude lemmik ning täpselt seda meie juurest saabki – ei mingit pikka ja keerulist menüüd,” leiab Tammiste.

“Loomulikult pöörame väga palju tähelepanu tooraine värskusele, sest vaid nii saab tänavatoit tõeliselt isuäratav olla ja igal toidunautlejal keele alla viia.”

Söögokoha sisekujunduse loonud Anett Tõnismäe ammutas inspiratsiooni Skandinaavia stiilist, mis on tuntud lihtsuse, funktsionaalsuse ja puhtuse poolest.

Söögikoht avati esmaspäeval kell 12.