Plastikkaantest loobumisega serveeritakse kõik restoranides kohapeal tarbitavad joogid ilma kaaneta. Külaliste mugavust silmas pidades pannakse jookidele, mis tellitakse läbi McDrive™ ala, McDelivery™ kojuveo või koos Happy Meal™ einega, endiselt kaas peale.

„Astume Eestis järgmise sammu, et olla veelgi jätkusuutlikum restoran. Tahame aidata oma külalistel teha keskkonnasõbralikumaid valikuid – näiteks oleme käesoleva aasta juunist kutsunud inimesi üles loobuma joogi tellimisel kõrrest. Meil on siiralt hea meel, et külalised on selle harjumuse omaks võtnud ning kõrte kasutamine meie restoranides on vähenenud“, ütles McDonald’s Baltikumi restoranide tegevjuht Vladimir Janevski. Ta lisas, et plastikkaantest loobumise eesmärk on koos täiendavate McDonald’s restoranide poolt planeeritavate muudatustega vähendada plastiku tarbimist ja toetada loodussõbraliku käitumisviisi edendamist.

Lisaks sellele, et loobutakse plastikkaante kasutamisest restoranis, ei serveerita selle aasta algusest McDonald’s restoranides ka jooke enam läbipaistvatesse plastiktopsidesse. Lisaks hakatakse järk-järgult kasutusele võtma selliseid pakendeid, mis kaant ei nõua - sellist lahendust kasutatakse näiteks McFlurry jäätiste puhul ning armastatud magustoitu saab ilma plastikkaaneta kõikidest Eesti restoranidest juba tellida.

Plastikkaanest loobumine on osa McDonald’s restoranide ülemaailmsest algatusest, millega soovitakse muuta restoranides kasutusel olevad pakendid keskkonnasäästlikumaks. Restoraniketi eesmärk on, et aastaks 2025 pärineksid kõik restoranides kasutatavad pakendid sertifitseeritud tarnijatelt ja oleks valmistatud taaskasutatud või taaskasutatavast materjalist. Samuti on restoraniketil plaan hakata ümber töötlema kõiki ülemaailmselt McDonald’s restoranides tekkivaid pakendeid.