Seoses Eestis viimastel päevadel toiminud sündmustega ja eriolukorra kehtestamisega, on poodides vallandunud ostupaanika pannud suure koormuse tootjatele ja kaubandusele. Eesti suurima kodumaise munatootmise Dava Foods Estonia, mille tuntuim kaubamärk on Eggomuna, juht Vladimir Sapožnin kinnitab, et ostupaanikaks pole põhjust: tootjatel on toiduvarud ja toitu jagub.

Eestimaa suurima munatööstuse esindajana ütlen, et munatootmine jätkub samamoodi nagu alati ja munapuudust Eestis ei tule,” rõhutas Sapožnin.

Sapožnin kutsub tarbijaid varuma toitu mõistlikkuse piirides, et vältida hilisemat toidu ära viskamist ning eelistama võimalusel just Eestimaa suur- ja väiketootjaid, et toetada kohalikku majandust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!