Esimene kaart pärineb teisipäevast, 10. märtsist, mil Eestis pole veel eriolukorda välja kuulutatud ning elu käib tavarütmis. Teine kaart pärineb aga täpselt nädal aega hilisemast ajast ehk teisipäevast, 17. märtsist, mil riigis kehtib juba valitsuse poolt väljakuulutatud eriolukord.

Mobiilse andmeside kasutamine piirkonniti 10. märts 2020.

Kaartide puhul tasub tähelepanu pöörata sellele, et mida (värvide poolest) tumedamaks ja kirjumaks muutub pilt, seda aktiivsemalt kasutatakse nende piirkondades Telia 4G võrgus mobiilset internetti. Mõlemal kaardil on võrreldud perioodi vahemikus kella 9-st hommikul kuni kella 16-ni pärastlõunal, kuna selles vahemikus joonistub kõige paremini välja just tavapäraste töötundide andmekasutus.

Kokkuvõtvalt saab öelda, et peale eriolukorra väljakuulutamist on märgatavalt kasvanud mobiilse interneti kasutamine just linnade äärealadel aga ka maapiirkondades.

Telia Eesti tehnoloogiajuht Andre Visse selgitas, et kui suuremates linnades olid mahud varasemaga võrreldes veel enam-vähem samal tasemel, siis maapiirkondades ja suuremate linnade lähiümbruses oli märgata olulist kasvu.
„Kindlasti mängib mahtude kasvu juures oma rolli see, et tuhanded inimesed teevad kaugtööd ja lapsed õpivad e-õppel, mis mõjutab ka mobiilse interneti kasutamist. Samas on siin oma osa ka sellel, et inimesed on liikunud kriisi tõttu tõepoolest linnast maa- ja suvekodudesse ning et linnade lähistelt ei sõideta enam nii aktiivselt linna tööle.“

Telia 4G võrgus kasutatakse täna mobiilset internetti umbes 30% enam kui enne kriisi. Veelgi suuremad kasvunumbrid vaatavad vastu mobiilse kõneside poolelt, kus mahud on kasvanud ca 50%.

Kuigi andme- ja kõneside mahud on tavapärasest kümneid protsente kõrgemad, on Telia mobiilivõrgu kvaliteedinäitajad endiselt kõrgel tasemel. Samas tegeleb ettevõte tänases situatsioonis pidevalt selle nimel, et oma mobiilivõrgu võimekust eri piirkondades parendada.

Näiteks käesoleval nädalal on plaanis mobiilivõrgu arendustööd järgnevates piirkondades: Papsaare (Pärnumaa), Külitse (Tartumaa), Melliste (Tartumaa), Muuga, Tilgu tänav (Rannamõisa), Pärispea (Harjumaa), Kloogaranna (Harjumaa), Partsi (Põlvamaa), Palivere (Läänemaa), Sulbi (Võrumaa), Abja-Paluoja (Viljandimaa), Kadrina (Lääne-Virumaa).

Eelmisel nädalal toimusid mobiilivõrgu mahtude suurendamised Ilmatsalus, Viimsis, Viljandis, Taeblas, Pärnumaal Uulus, Ahastes ja Alustes, Raplamaal Kaius, Ida-Virumaal Maidlas. Lisaks veel Viljandimaal Lilli külas ja Lehtmetsa-Jäneda piirkonnas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!