„Eelmine nädal on märgiline, sest siis hakkas riigis kehtima rangem liikumispiirang. Selle mõju kandus koheselt ka liiklusesse – mõningatel andmetel langes liiklemine Tallinna teedel nädalaga kolmandiku võrra ja seda näeme ka oma kahjukäsitluse statistikast. Taoline olukord on siinmail kindlasti erakordne,“ ütles ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts.

ERGO-le teatatud liikluskindlustuse juhtumite arv langes möödunud nädalal 36% võrra, teateid kaskojuhtumitest laekus kindlustusele 23% vähem kui märtsi esimestel nädalatel.

„Klassikalisteks kaskojuhtumiteks on eelkõige väiksemad plekimõlkimised, mis sageli toimuvad kaubanduskeskuste parklates. Nüüd, kui keskuste külastatavusele ja liikumisele üleüldiselt seatakse täiendavaid piiranguid, võime arvata, et sõidukitega seotud kahjud vähenevad lähinädalatel mõneti veelgi,“ sõnas Lepvalts. „Hea on näha kriisiolukorras ka midagi positiivset ja vähenenud liiklusõnnetuste arv seda on,“ lisas ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!