Distantsi hoidmise vastutus on meil kõigil, mitte ainult poel. Poodide esindajad ei pea mõistlikuks inimeste karjatamist ja pingsat jälgimist läbi turvakaamerate, selleks pole lihtsalt piisavalt tööjõudu, et jälgida sadade inimeste liikumist.

Mujal maailmas on praktiseeritud ka taktikat, et poes on kliendile soovitav teekond ette maha märgitud, kuid see ei pruugi toimida, kui inimene peab kitsast teekonda mööda algusesse tagasi minema, kui midagi unustas.

Isegi, kui inimesi on poes õige arv, siis võivad nad sattuda kokku mõne populaarsema riiuli juures. Sellistel juhtudel lasub vastutus poekülastajal endal, et hoida teiste inimestega piisavat vahet.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!