„Pärast eriolukorra kehtestamist lühendasime Rimide avamisaegu 3 tunni võrra, et jätta teenindajatele piisavalt aega pindade desinfitseerimiseks ning kaupade väljapanekuks,“ lausus Vaido Padumäe.

„Kuna esimestel eriolukorra päevadel osteti suurtes kogustes toidukaupu, siis töötajatel oli vaja rohkem aega, et tühje riiuleid täita. Samuti kartsime haigestumislainet, mis seaks ohtu nii meie töötajad kui teeks keeruliseks ka inimeste toidukaubaga varustamise .“ 

„Täna saan kinnitada, et olukord on stabiliseerunud: inimesed külastavad kauplust harvem, kuid samas on keskmine ostukorv kasvanud. See võimaldab meie teenindajatel eriolukorraga väga hästi hakkama saada,“ lisas Rimi juht.

„Usun, et kauplustes kiiresti kasutusele võetud maskid, visiirid, kindad ning kaitseklaasid kassades on igati ennast õigustanud ning tänu sellele on ka meie tublid teenindajad rohkem kaitstud ja terved. Samuti on juba väga hästi sisse töötatud pindade ning ostukärude desinfitseerimine, mida tehakse mitmeid kordi päevas. Oleme uute oludega piisavalt kohanenud ning usun, et tuleme tavapäraste avamisaegadega hästi toime. Samuti annab see võimaluse hajutada klientide poekülastusi.“ 

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!