Omniva pakiautomaatide võrgu juhi Evert Rööpsoni sõnul saab postiasutustesse saadetud saadetisi pakiautomaati suunata minu.omniva.ee veebivormi kaudu. Kuivõrd suunamise korral alustab pakk oma teekonda sisuliselt otsast peale, siis peab arvestama, et eriolukorras võib suunamise menetlemiseks ja pakil uude sihtkohta jõudmiseks kuluda kuni seitse päeva. „Klient saab ise otsustada, kas ta läheb kiirema kättesaamise huvides pakile järgi asenduspostiasutusse või nõustub pikeneva tarnega ja saab saadetise kätte oma eelistatud pakiautomaadist,“ ütles Rööpson.

Pakiautomaati saab suunata pakiautomaati sobivaid saadetisi – pakil peab olema märgitud saaja mobiiltelefoni number, see kaalub kuni 30 kg ning maksimaalsed mõõtmed jäävad 39x38x64 cm piiresse. Pakiautomaati ei saa suunata EPG, EMS ning impordimaksuga või dokumenditagastusega saadetisi. Lunatasuga paki eest saab pakiautomaadis maksta vaid pangakaardiga. Pärast suunamise vormistamist saadetakse kliendile selle õnnestumise või ka võimatuse korral teade e-posti aadressile.

Ühtlasi rõhutas Rööpson ka seda, et pakiautomaadi ülekoormuse tõttu pakipunkti suunatud saadetisi pole hetkel võimalik sealt pakiautomaati ümber suunata, küll aga saab seda teha postkontoreid asendavast pakiväljastuspunktist (näiteks Majaka ja Pirita) või postkontorist.

Selleks, et edaspidi suunduksid kõik pakiautomaati sobivad pakid juba automaatselt kliendi eelistatud väljastuskanalisse, peab inimene lisama minu.omniva.ee keskkonnas oma eelistused, kust soovib edaspidi oma pakke kätte saada. Lisaks alustas Omniva möödunud nädalal koostööd ka Boltiga, et kliendil oleks võimalus oma pakk pilootprojekti ajal nii Majaka kui Nurmenuku pakiväljastuspunktidest Bolti kulleriga koju tellida.

Rööpsoni sõnul on pakiautomaatide ülekoormus võrreldes eelmise nädalaga mõnevõrra vähenenud. See on ka üks põhjus, miks nüüd sai avada võimaluse pakkide pakiautomaati suunamiseks.

Pakiautomaadid on olnud Eestis populaarseimaks pakkide kättesaamise kanaliks juba mitu aastat, kuid eriolukorras on nende populaarsus kasvanud veelgi. Seetõttu on kasutusele võetud jõuluajale sarnased meetmed – pakiautomaate täidetakse ja tühjendatakse mitu korda päevas, klientidel palutakse pakile järgi tulla võimalikult kiiresti ning populaarsemates piirkondades on avatud ka ajutised pakipunktid, kust väljastatakse pakke, mis pakiautomaatidesse ära ei mahtunud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!