Koroonaviiruse laialdane levik ning sellest tingitud piirangud on mõjutanud tugevalt ka sesoonsete renditoodete pakkumist, mistõttu otsustasime sel hooajal elektrilisi tõukerattaid Eestisse mitte tuua ning jätkata siinsel turul vaid aastaringse sõidukite ja kaubikute sõidukijagamise teenusega,“ sõnas CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait.

CityBee Eesti juhi sõnul tähendaks muidu enne koroonakriisi planeeritud tõukerataste turule toomine neljas riigis, kus CityBee tegutseb, vähemalt 6 miljoni euro suurust investeeringut, mida aga täna, veel senini ebaselget suve ja sügist arvestades, on ettevõte otsustanud mitte teha.

Ait rõhutas, et elektriliste tõukerataste puhul on CityBee eesmärk olnud tagada klientidele kvaliteetsed viimase mudeli tõukerattad, et võimaldada mugavat ja turvalist sõidukogemust. „Eelmise hooaja lõpus müüsime siinsed tõukerattad edasi riikidesse, kus tõukerataste hooaeg kestis kauem ja nõudlus oli veel ka aasta teises pooles suurem kui Balti riikides. Seisvast tõukerattast pole tarbijale kasu ning need amortiseeruvad,“ selgitas Ait, miks ei saa kasutusele võtta ka möödunud hooaja tõukerattaid.

„Kuna ka eriolukorra lõppedes on meie klientide tervis ja turvalisus meile ääretult oluline, siis jätkame sõidukite desinfitseerimist. Elektritõukerataste lisandumisel tuleks ettevõttel lisaks paarisajale sõidukile igapäevaselt korduvalt desinfitseerida ka tõukerattaid, mis tähendaks ettevõttele olulist lisaressurssi ning ka see andis põhjuse sel hooajal tõukeratastest Balti turul loobuda,“ selgitas Ait.

Hetkel keskendub CityBee oma põhiteenuse ehk sõidukite ja kaubikute jagamisteenuse arendamisele, võttes arvesse koroonakriisist tulenevaid tarbijaharjumuste muutusi. Lisaks avati Eestis CityBee kullerteenus, et leevendada e-kaubanduse suurenenud mahtudest tulenevaid tarneraskusi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!