Viipemakse limiit tõsteti 50-eurole eriolukorra algul, sest seoses koroonaviiruse puhanguga on oluline minimeerida vahetute kontaktide hulka teiste inimeste ning üldkasutatavate pindadega. Kuna haigus ei ole lõplikult taandunud, on kontaktide vähendamine endiselt asjakohane.

Inimesed, kes saavad oma pangakaardi siduda mobiiltelefoni või nutikellagaga läbi iOS`i või Androidi rakenduste, saavad nutiseadmega jätkuvalt tasuda ka 50 eurot ületavaid summasid.

„Kaardimakseterminalide PIN-klaviatuurid on üks enam kasutavatest pindadest kauplustes, seega on nende puudutamise vajaduse jätkuv vähendamine mõistlik,“ ütles Pangaliidu juht Katrin Talihärm ja lisas, et tänaseks on üle 80% Eestis väljastatavatest pangakaartidest viipekaardid ning 87% kaardimakseterminalidest võimaldab viipemakseid.

Eelmise aasta lõpus tehti Eestis viipemaksetena kolmandik kõigist kaardimaksetest. Kui varem kehtinud 25 euro limiidi piiresse jäi 85% kaardimaksetest, siis 50-eurose limiidi rakendamine võimaldab kontaktivabalt arveldada ligikaudu 95% kaardimaksetest.