Lux Expressi tegevjuhi Janno Ritsbergi sõnul on lisaiste neljas meede, mida nad on oma reisijate ohutuse paremaks tagamiseks ette võtnud juba enne märtsis alanud eriolukorda.

“Desinfitseerimisvahendid on olnud bussides alates veebruari lõpust. Lisaks rutiinsele igapäevasele puhastusele oleme hakanud üldkasutatavaid pindu märgpuhastama pärast iga reisi ja eriolukorra ajal varustasime kõik bussid maskidega, mida kõik soovijad saavad praegugi bussijuhi käest küsida. Nüüd, tulles vastu reisijate soovile, lisasime neljanda ohutusmeetmena ka soodsamalt enda kõrvale lisaistme ostmise võimaluse,” lisas Ritsberg.

Lisaistme ostmiseks tuleb luxexpress.eu lehel valida sobiv suund ja reis, kuid oluline on lisada ostukorvi kaks piletit. Ostukorvis tuleb ühele piletile valida lisaistme 50% soodustus ning pärast seda valida piletitele kõrvuti asetsevad istekohad.

Ritsberg lisas, et kahe pileti ostmine privaatsemaks reisiks oli tavapärane juba varasemalt: “Selles, et üksinda reisiv inimene ostab kaks täispiletit, ei ole midagi ebatavalist. Nüüd pakume soovijatele sellist ohutumat, privaatsemat ja mugavamat võimalust soodsamalt. Oluline on aga üle rõhutada, et täispileti juurde ostetud lisaiste annab sõiduõiguse vaid ühele inimesele. Kuna bussijuht kontrollib iga reisija piletit, siis lisaistme soodustusega sõpra kaasa võtta ei saa. Samas kui lisaistme pileti ostnud inimene soovib enda kõrvale kaasreisijat, siis tuleb temal osta bussijuhilt siiski tavapilet ja sõit võib alata.”

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!