Kiri, mille saatmise hind on 90 senti (seni maksis riigisiseselt kirja saatmine 0.65 € - toim.), toimetatakse saajani kolmandal järgneval tööpäeval pärast kirja üleandmist. Seega, kui kirja kohalejõudmise täpne päev pole oluline, näiteks meeleolupostkaardi saatmisel, või seda saab pikemalt ette plaanida (näiteks sünnipäevatervituste teelepanekul, sest sünnipäev on ju ette teada), saab kasutada soodsamat teenust.

Ekspresskiri toimetatakse saajani järgmisel tööpäeval pärast kirja üleandmist. Ekspresskirja saatmiseks tuleb kasutada erilist oranži ümbrikut, millel on tähistus „Ekspresskiri“ ja mis maksab 1,50 eurot. Ümbrikule pole vaja enam marki peale kleepida - ekspresskirja saates saab klient margi ja ümbriku ühe hinna eest.

Kirja postitades tuleb kliendil jälgida ka kirjakasti tühjendamise aega, sest kiri on üle antud alles siis, kui toimub kirjakasti tühjendamine. Seega, kui kiri pannakse kirjakasti näiteks õhtul pärast kirjakasti tühjendamist, siis läheb kiri teele järgmise tühjendamise ajal. Kirjakastide tühjendamise ajad on märgitud kirjakastidele, samuti on need leitavad kirjakastide registrist Omniva kodulehel.

Välismaale kirja saatmisel ei pea enam mõtlema selle üle, kui palju konkreetsesse riiki kirja saatmine maksab. Kõikidesse riikidesse saatmiseks kehtib ülemaailmselt üks hind 1,90 eurot, mis lihtsustab teenuse kasutamist.

Seni kasutusel olnud postmargid kehtivad ka pärast 31. maid, kuid neile tuleb lisada täiendavas vääringus marke, et markide maksumus vastaks kirja saatmise uuele hinnale.

Uued postmargid ning lisamargid (vääringus 5 või 25 senti), mida saab kleepida vana hinnaga postmarkidele juurde, on müügil postkontorites ja postipunktides. Samuti saab neid mugavalt ja kontaktivabalt tellida ka e-poest ja need tuuakse kliendile otse kodusesse postkasti.

Ekspresskirja ümbrikud on saadaval kõigis postkontorites ja postipunktides alates 28. maist, e-poest saab neid tellida juba varem. Samuti on võimalik eskpressümbrikuid omale kirjakandjaga koju tellida. Ekspresskirja saab saata alates 31. maist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!