Rakendus on leitav Euroopa Liidu kodulehelt eesti keeles ning sinna otsingusse riigi sisestamisel võib näha antud riigis kehtivaid piiranguid.

Rakenduses näeb, kas sihtkohariigis on piirangud, millal need kehtivad ja millal lõppevad.

Näiteks saab rakenduses näha, et Hispaaniasse reisimine on hetkel piirangutega. "1. juulil avatakse ainult maanteepiirid Portugali ja Prantsusmaaga. 14-päevane karantiin on kohustuslik, välja arvatud mõned erandid, kõikidele Hispaaniasse saabuvatele reisijatele, olenemata nende päritoluriigist. Hispaania avab piirid alates 21.06." seisab rakenduses.

Kollasega on märgitud riigit, kus kehtivad piirangud. Rohelisega on märgitud riigid, kellel turismi eesmärgil reisimiseks enam piiranguid kehtestatud pole.

Kuigi nii mõnegi puhul võib leida sealt veel täpsustusi. Näiteks Poola piiril võib oodata pisteline kontroll, kuid teatatakse ka seda, et kohustuslikku karantiini riiki sisenemisel ei kehtestata.

Piiranguteta riikidest näiteks Belgia on aga lubanud riiki reisimise ainult Euroopa Liidust, Ühendkuningriigist ja neljast muust Schengeni riigist (Šveits, Liechtenstein, Island ja Norra).

Rakenduse "Re-open EU" leiab eestikeelsena SIIT.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!