Selle kuu algul lindistas beebimonitor Nicole ja Dan Oka 2-aastaseid kaksikuid hetkel, mil nad enda vooditest lahkusid ja IKEA “Brimnes” raamaturiiuliga mängima läksid. Mööbliese oli seina külge kinnitatud.

Lapsed hakkasid riiuli peal ronima, mingil põhjusel tuli riiul kinnitustest lahti ja vajus lastele peale. Laste kohutavad karjed äratasid vanemad üles.

“Need karjed olid midagi sellist, mida ma kunagi varem kuulnud ei olnud,” ütles Nicole Oka. “Ma ei teadnud, mida oodata, kui riiuli enda laste pealt ära tõstsin. See oli kohutav tunne.”

Õnneks pääsesid lapsed ilma vigastusteta. “Ma siiani ei mõista, kuidas nad mõlemad terveks jäid. Nad olid mõlemad riiulite vahel,” rääkis ema oma laste imelisest pääsemisest.

IKEA mööbel, mis pole korralikult seina külge kinnitatud, on USAs kaasa toonud väga palju kaebusi ja kohtuasju. Mitmed lapsed on mööbli all surma saanud.

IKEA lubas välja selgitada, miks raamaturiiul lastele peale vajus.

“Esiteks, me oleme väga tänulikud, et lapsed ei saanud tõsiselt viga,” ütles firma kõneisik uudistekanalile Fox. “Me vaatame üle video ja vajame rohkem aega, et vahejuhtumist paremini aru saada.”

2016. aastal kutsus IKEA tagasi 8 miljonit “MALM” kummutit ja 21 miljonit ühikut muid mööbliesemeid pärast seda, kui mitmed lapsed olid nende tõttu surma saanud. Tarbijatele öeldi, et nad mingil juhul ei kasutaks mööbliesemeid, mis ei ole korralikult seina külge kinnitatud. Samuti paluti need viia kohta, kus lapsed neile ligi ei saaks.”

Kaks aastat hiljem kutsus IKEA Põhja-Ameerikas tagasi pea miljon “KULLEN” kummutit, sest kartis, et need võivad ümber kukkuda.

“Me olime kuulnud sellest, et IKEA mööbel võib ümber kukkuda. See hirmutas mind, seega me kinnitasime mu vanema poja IKEA mööbli seina külge,” ütles Nicola. “Kui ma uuesti rasedaks jäin, siis me ostsime uut IKEA mööblit, me kinnitasime selle seina külge nende asjadega, mis poest kaasa tulid.”

Vaata allpool ka Kasuliku eksperimenti kurikuulsa kummutiga!