Kõige rohkem kahju tekitas juuli keskel Pärnumaad laastanud torm Edoard. Samuti tekitas kahju Lääne-Virumaal möllanud torm.

Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu sõnul võib kahjustuste ja inimeste kirjelduste põhjal pidada torm Edoardi kohati lausa tornaadoks. „Kõigest paari minuti jooksul lennutas keeristuul ringi kõike, mis polnud maa külge kinnitatud ja ka paljut, mis oli tegelikult päris korralikult kinnitatud – nii päikesevarjud, piknikutelgid, terrassimööbel, mängumajad kui ka batuudid," märkis Soosalu. Ta lisas, et tormid murdsid puid ning vigastasid katused.

Soosalu lisas, et ringi lendavad esemed võivad tekitada palju väikeseid kahjusid. Suuremad kahjustused tekivad tavaliselt siis, kui tuul vigastab katust või murdunud puud kukuvad hoonete ja autode peale. On ka üks konkreetne näide juhtumist, kus elujõuline puu murdus tormi pärast pooleks ja kukkus kuurile, mille juurde oli auto pargitud. Kannatada said nii hoone kui ka sõiduk.

Vaata üle, kas esemed on korralikult kinnitatud

Soosalu paneb inimestele südamele kontrollida üle, et nende hoovis olevad esemed oleksid kinnitatud. Tõsiselt tuleks võtta ka koduste seadmete eemaldamist voolu- ja andmesidevõrgust tormide ajal. Ruuterite puhul on oluline ka võrgukaablite lahti ühendamine.

Kuna kodukindlustuse kaitse ei sisalda automaatselt kodus olevate asjade kindlustamist, siis soovitab Soosalu majaomanikel pilgu peale visata oma kodukindlustuse lepingule või uurida, kas nende kodune vara on kindlustatud. Salva statistika põhjal on kodune vara kindlustamata üle kolmandiku kodukindlustuse klientidest. Samuti on oluline jälgida, et lepingule oleks lisatud ka kodu vastutuskindlustuse kaitse, mis aitab teistele osapooltele põhjustatud kahjude hüvitamisel.

Näiteks kaitseb vastutuskindlustus majaomanikku just selle eest kui murdunud puu peaks kukkuma naabri aia, hoone või auto peale. „Elu on näidanud, et lisaks rahalisele kahjule võivad sellised juhtumid pikaks ajaks ära rikkuda ka seni heade naabrite omavahelised suhted,“ märkis Karen Soosalu.