Homme tuleb välisministeerium välja uuenenud nimekirjaga riikidest, kust Eestisse tulles peavad inimesed püsima kaks nädalat isolatsioonis. Kui ööpäevaga suurt muutust ei tule, siis liituvad homme nimekirjaga nii Ühendkuningriik kui ka Kreeka. Seda seepärast, et kui riigis on viimase 14. päeval 100 000 inimese kohta nakatunuid rohkem kui 16, siis määratakse sealt tulijatele liikumispiirang. Ühendkuningriigis on tänase seisuga haigusjuhtumeid 18,17 ning Kreekas 17,67.

Kreeka on aga peamine koht, kuhu reisifirmad praegu reise korraldavad. Mis saab sel juhul edasi? Kommunikatsioonijuhi Svetlana Vertjanova sõnas, et täna nad ei taha spekuleerida ning kuulavad ära esmalt valitsuse homse otsuse. “Seejärel teatame ka enda otsusest. Meie eesmärk on muidugi, et inimesed saaksid normaalselt puhata ja karantiini võimalusega seda teha kindlasti ei saa,” sõnas ta.

Liikumisvabaduse piirang tähendab seda, et inimene on 14 päeva alates Eestisse saabumisest kohustatud hoiduma mittehädavajalikest kontaktidest ja võib oma elukohast või püsivast viibimiskohast lahkuda üksnes arsti juurde minemiseks, toidu, esmatarbekaupade ja ravimite ostmiseks või hädajuhtumil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!